Modřany - Netolice (1:3; 3:2)
V sobotu jsme se opět sešli v Sokolce na dalším domácím zápase tentokrát se soupeřem, který se nachází v tabulce před Modřanským válcem a to s týmem z Netolic.

1. zápas začal přesně v 11 hodin, protože kluci z Dobříše neměli moc problém s hráči Plzně.
Do prvního zápasu jsme nastoupili následovně. Náhra Bystro, účko Kudlik, smeč Mazmen a Sagvan a blokařskou dvojici tvořili Plavec se Zajochem. Na střídání byli nachystáni Jedle, Žum a Vilík.

1. set se nevyvíjel podle představ Modřanského válce. Drželi jsme krok pouze ze začátku setu a to pouze pár balónu. Potom soupeř přebral velení a Modřanský válec nedokázal vzdorovat. V koncovce se dostali na hřiště všichni hráči, ale ani to nezastavilo rozjeté borce z Netolic, kteří nás opravdu ničili servisem (čti plachtou). Jednoznačná prohra s 11. Druhý set se nastoupilo stejně jako první. Celkově tento set nebyl už tak jednoznačný jako první, začalo se více dařit, ale v koncovce jsme nedokázali urvat dva bodíky navíc a chybělo taky trochu štěstí, proto těsná prohra s 23. Třetí set jsme nastoupili v trošku obměněné sestavě, kdy místo Mazmena přišel Vilík a místo Kudli Žumík. Tento set jsme opět drželi krok se soupeřem, ale opět výsledek ukazuje nejtěsnější rozdíl dvou bodů pro Modřany. Na čtvrtý set jsme se snažili ještě vývoj utkání zdramatizovat, ale opět jsme dostali šňůru es po plachtícím servisu hostujícího nahravače, proto zasloužená prohra 1:3.

Mezi zápasy bylo opět nachystáno občerstvení v podobě polévky a kuřátka se zelím a knedlíkem, které se Kudlovi dosti povedlo, že Zajochu:)) .

Na druhý zápas jsme nastoupili s pocitem, že už by to chtělo něco vyhrát po pěti porážkách.
Základní sestava byla následující. Náhra Bystro, účko Žumík, blok Horác a Zajoch, smeč Vílík s Mazmenem. Střídačka Jedle, Kudla, Sagvan.
První set se vcelku dařilo byla to vyrovnaná hra na obě strany, ale v koncovce opět chybělo trochu štěstí a soupeř z Netolic urval set ve svůj prospěch.
Druhý set se snad dařilo vše tak aspoň jsme soupeři oplatili porážku z prvního zápasu prvního setu a soupeř nedokázal dát více bodů jako 12.
Do třetího setu nastoupili borci z Netolic v sestavě jakou skončili první zápas. Vyměnili nahravače a hned to bylo znát. Konečný výsledek třetího setu 25:17 pro Netolice.
Čtvrtý set začala bitva o každý míč a opět těsný výsledek setu pro Modřanský válec v poměru 25:22.

Pátý set nastala bitva o poslední bodík ve hře. Set byl velice vyrovnaný a šťastnější konec byl přece jen pro hráče Modřanského válce. Poslední míč se Mazmen blýskl neskutečnou smečí po lajně, která rozhodla toto dramatické utkání.

Po utkání se kluci přesunuli do testovacího studia pro růst vlasů a výsledek posuďte sami:)

Autor článku: Tomáš Vilda (Vilík)