Volejbal Modřany – Dobříš 3:1;3:1

V sobotu jsme se chystali na druhý venkovní dvojzápas, tentokrát s nováčkem II. ligy s borci z Dobříše. Výlet do malebného českého městečka se nakonec nekonal a zápasy jsme dovedli k vítěznému konci v domácí Falcon Aréně.

Týmu Dobříše vybouchla městská hala, takže celou letošní sezónu odehraje na palubovce modřanské Falcon arény. Zápasy Dobříše budou začínat v 9 hod a ve 13 hod, zatímco modřanští borci nastoupí ve stejných dnech k domácím zápasům v 11 hod a 15 hod. Jsem si jistý, že tyto informace organizačního charakteru jsou veledůležité pro tisíce fanoušků Volejbalu Modřany. Tým Dobříše se díky sdílené Falcon aréně tímto stává naším spřízněným týmem. Doufám jenom, že vedení místního baru tuto důležitou změnu zaregistruje a bar dostatečně předzásobí. Nerad bych se dočkal velmi nemilé situace, kdy v polovině večera (čti: ve tři ráno) dojde zlatavý či jiný blahodárný mok.

A teď k tomu méně důležitému. K dopolednímu zápasu jsme nastoupili v sestavě Bystro – náhra, Kudla – účko, Plavec a Péťa - blok a Mazy a Peter – smeč.

Ziky – trenér, Max – asistent trenéra. Na lavičce už zůstával jenom Žum, který byl připravený nastoupil na jakýkoliv post. V prvním setu jsme se rozehřívali a nedokázali jsme dostatečně účinně odpovědět na čapací strategii Dobříše. Druhý set jsme v poměru 25:14 jednoznačně získali pro sebe. V dalším dějství jsme sice jako tým lehce polevili, ale náše účko Kudla se dostal do famózní útočné razance, takže jsme chvílemi viděli i poměrně rychlý sport.  Dopolední zápas jsme ukončili posledním setem v poměru 28:26 a získali pro sebe 3 cenné bodíky.

 

Po dobrém obídku a připití na Peterovi narozeniny jsme plni dobré nálady nastoupili k druhému zápasu v sestavě Bystro – náhra, Žum – účko, Plavec a Ziky - blok a Mazy a Peter – smeč. Na straně soupeře jsme zaznamenali drobnou změnu, kdy se na postu nahrávače objevil bývalý extraligový hráč Víťa Rosenbaum. Tato změna hostující borce (tedy nás) vyhecovala, takže jsme si úvodní sadu pěkně pohlídali a set získali pro sebe v poměru 25:20. Už si přesně nepamatuju, co se stalo ve druhém setu. Každopádně jsme dostali na prdel a set prohráli v poměru 18:25. V dalším dějství se už projevila naše chuť si urvat z venkovních zápasů plných 6 bodů, takže jsme soupeře tlačili, co to šlo a zbylé 2 sety urvali pro sebe. Prima den většina z nás završila večerní resp. noční oslavou Peterových narozenin. Jako bonus po tomto víkendu přebýváme na prvním místě tabulky.

 Autor článku: Tomáš Janeček (ziky)


falconarena nove logo.png