Modřany - Jirkov 3:1;3:1
V sobotu ráno jsme vyrazili ve dvou posádkách směr Jirkov. Jinak se ráno vstává a chystá na zápas, pokud sedíte v tabulce na prvním místečku a zahříváte ho. Takže cajk. Na cestu nemám moc vzpomínek, ale to necháme pro nezasvěcené čtenáře pod pokličkou a přejdeme rovnou k hodnocení zápasu.

Při příjezdu do Jirkova, kdy vznikla debata, jestli ta jejich hala je dobrá nebo ne jsme se všichni osobně přesvědčili, že je nadstandardně pěkná a nebrání nám tedy v tom, abychom jsme podali kvalitní herní výkon. Zarputilí matematici propočítávali, co potřebujeme uhrát, abychom zůstali na našem vyhřátém prvním místečku. Praktici zaveleli jasně: vyhrát.

Do prvního zápasu jsme nastoupili ve složení Jedle, Mazi, Zajoch, Kudla, Sláva, Jasánek nebo tak nějak to minimálně bylo. Podle výsledků koukám, že jsem první set vyhráli bez problémů a soupeře jsme porazili se sedmnáctkou – viz. výsledky. Co k tomu dodat, dařilo se nám a soupeř náš v žádné činnosti nepřehrával. Pak přišla klasická modřanská pauzička a rupli jsme s třiadvacítkou – viz. výsledky. Pak jsme udělali na herní šachovnici několik grandiózních tahů, kdy jsme poslali Koně z pozice H3 na L2 a pěšáka jsme takticky posunuli z H2 na L3, protože pozice L1 a L2 byli obsazené. Pro ty, kteří se nezabývají herní strategií – H- hříště, L – lavička. Pak už bylo o osudu rozhodnuto a mohli jsme v ranci odnášet 3 bodíky. Konečné výsledky 1:3 (-17,23,-25,-25).

V přestávce jsme v místním bufáči do sebe šoupli několik nožiček párků, Peterovu famózní buchtu, někteří to prolili plechovým G, někde jsem zahlíd B-drink a Kudla na roční výročí svojho syna vytasil rundici Z-drinků. Kvalitně napojení, napasení a vykartáčovaní hřebci se moli chystat na další match.

Do druhého zápasu jsme nastoupili v sestavě Jedle, Sláva, Zajoch, Peter, Žum a Jasánek nebo tak nějak. Stejně jako v prvním zápase jsme první set vyhráli s přehledem, kdy Sláva zakončoval supergrandiózněfamózním skákaným servem, kterým chtěl potěšit přítomné diváky. Bohužel většina z nich už byla mimo ochozy. Ani nevím, jestli to má cenu zmiňovat, ale jo. Druhý set klasická modřanská pauzička a prohra s třiadvacítkou, další dva sety výhra a konečný stav 1:3 (-20,23,-25,-19) pro Modřany.

Všichni hráli dobře a na soupeře to stačilo. Jen tak dál !
Kdo má pochyby o tomto článku, upozorňoval jsem na to v úvodu na první stránce, že kvalita je mizerná, tak si to tam kdyžtak najděte.