Volejbal Modřany – VK Prasyl Mladá Boleslav (3:1 ; 2:3)
Ve 28. kole druholigové skupiny A hostil Modřanský Válec první tým tabulky – Mladoboleslavský Prasyl. Protože jsme v posledních kolech hráli tužku, a po právu dostali na držku, nevsadil by si na Válec před zápasem s lídrem tabulky nejspíš ani blázen (nebo Zdena). To by se ale šeredně spletl! Ale hezky popořadě.

Na hřišti se před začátkem zápasu sešel standardní počet 8 hráčů a jednoho Turbo kouče, takže soupeře bylo jako obvykle víc. Sestava určená radou starších byla: Bystro – Žum, Vilík – Mazy, Peťa – Plavec. Z lavičky nás podporoval Kudla s Peterem. První set nás zastihl tam, kde jsme v minulých zápasech končili – slušný příjem, občasný nedůraz na útoku a nějaká ta minela. Proti téměř nechybujícímu soupeři to stačilo na 18 bodů. Od druhého setu se však na hřišti začali dít věci. Naši smečaři chytli slinu, především Vilík se po týdnu bez volejbalu činil a nekompromisně skládal vše, co mu Bystro poslal. K tomu se chytil Žum na servisu, a sérií 8bodů získal set pro nás. Soupeř získal jen 17 bodů. Třetí a čtvrtý set byl ve znamení pěkného volejbalu z obou stran, v koncovkách jsme však prokázali více trpělivosti, a urvali je pro sebe – tři body s lídrem tabulky doma !

Po pauze jsme naskočili do druhého matche v téměř totožném složení, akorát Žuma nahradil nejtěžší univerzál druhé ligy – Kudla. Zatímco v minulém článku jste se mohli dočíst, ze se kvalitní  volejbal v našem podání téměř nehrál, tak v tomto zápasu si diváci přišli na své. Oboustranně kvalitní sport a vypjatá koncovka se šťastným koncem pro domácí – 31:29 a 1:0. Druhý set pokračoval v nastoleném tempu a kvalitě, nicméně tentokrát prokázali více trpělivosti hosté – 25:27 a 1:1. Ve třetím a čtvrtém setu se podařila každému týmu nějaká výraznější bodová série, a místo vyhrocené koncovky si tak každý tým připsal po setu. O výsledku utkání tak musel rozhodnout tie-break. V něm prokázali více zkušeností, klidu v zakončení a hladu po vítězství hosté.

Celkově se však tentokrát oproti minulým zápasům hrál kvalitní volejbal. 4 body s lídrem soutěže budou v celkovém zúčtování ještě zlaté. V příštím kole vyráží Modřanský Válec na půdu České Lípy. V tabulce se po dnešku nacházíme na krásném pátém místě.

Autor článku: Jan Holakovský (Plavec)