Pražské derby nezná vítěze
Druhá polovina národní volejbalové ligy odstartovala kláním městských rivalů z Prahy. Družstva Volejbalu Modřany a SK Dansport Praha změřila své síly na palubovce Gymnázia Jana Keplera. Soupeři se setkávali po delší vánoční pauze, ve které měli možnost zvýšit své tréninkové dávky. Na straně Modřan také zvýšit energetický příjem a dobře se připravit na nadcházející zimní období formou několika dobře uložených kil v oblasti břišní.

Modřanští se představili v poměrně okleštěné sestavě osmi hráčů (Bystro, Plavec, Ziky, Sláva, Vilík, Sagy, Mazy a Žum). Již od začátku rozcvičky bylo jasné, že Dansport posílen o mladíky z různých klubů hrajících vyšší soutěže, nedá modřanským nic zadarmo. Do prvního zápasu se slovy Slávy postavila „klasika“. Na náhře se již tradičně představil Bystro, blok Plavec a Ziky, smeč Vilík a Sagy a na universálu Žum. Soupeř se ukázal jako velice houževnatý, dobře přihrávající a polařící tým. Navíc si všiml absence libera na straně modřanského válce, čehož od prvních okamžiků zneužíval a zasypával modřanské středové hráče množstvím nepříjemných podání. První set modřanští dokázali soupeři dobře konkurovat a ztratili ho až v jeho vypjatém závěru v poměru 35:37. Další část zápasu již byla pevně v rukou Dansportu, který tak získal své velice důležité první letošní vítězství 3:0, které by se mohlo stát příslibem k jeho udržení v soutěži.

Na předzápasové poradě se hráči posilnili několika iontovými nápoji a pokrmy značky Malovanka Fit Food. V opojení sílou nápojů zněl rozkaz jasně: Posílit příjem! To se podařilo pro soupeře nečekanou rošádou, kdy se na postu přijímajícího universála představil v grandiózní formě hrající Vilík. Na postu smečaře ho nahradil Mazy, který pozvedl kvalitou svého příjmu modřanskou hru na úroveň poněkud jinou, než tomu bylo v ranním dějství. Výsledkem byla hladká výhra 3:0 za necelou hodinu hry.

V dalším kol se modřanský válec představí na palubovce velice ambiciózního týmu z Chabařovic, který se od začátku sezóny pere o první příčky v tabulce. Přejme si, aby Modřany navázaly na kvalitní hru předvedenou v posledního utkání a uloupily Severočechům nějaké body.

Výsledky:3:0 (35,15,11), 0:3 (-17,-10,-16)

Sestava 1. zápas: Bystro, Žum (Sláva), Ziky, Plavec, Vilík (Mazy), Sagy

Sestava 2. zápas: Bystro, Vilík, Ziky, Plavec, Mazy, Sagy

Autor článku: Tomáš Mužík (Žum)

 

09. 01. 2016