Volejbal Modřany vs. VK Jirkov – Ervěnice 1:3(-20,-22,19,-20), 3:0(23,20,17)

Volejbalisté Modřan přivítaly v sobotu družstvo ze středu tabulky VK Jirkov – Ervěnice. Kouč Horác měl k dispozici na první zápas 9 hráčů včetně nahrávače Bystra. Na Jedleho premiéru pořád netrpělivě čekáme. Úkol zněl jasně: výhra obou zápásů.

Po důkladné rozcvičce jsme nastoupili k prvnímu utkání. Na palubovku Horác povolal:

Náhra – Bystro, blok – Ziky, Péťa, smeč: Sagy, Vilík a naše legendární účko Kudla. Na lavičce bylo připraveno trio Mazy, Plavec a Žum.

První set jsme nezačali uplně nejlíp. Žum ani nevychladl na lavičce a asi po dvou balonech střídal Kudlíka, který si při jeho obrovském výskoku natáhl sval v lýtečku a musel z kola ven.

Po odpajdání Kudli na střídačku se pokračovalo ve hře.

Soupeř podával vyrovnaný výkon a celý první set nedělal skoro žádné chyby. Modřanský válec nedokázal v prvním setu najít cestu do vítězného konce a prohráli jsme s dvacítkou.

Druhý set jsme začali ve stejném rozpoložení jako první a zase jsme nedokázali soupeři výrazně vzdorovat. Největší problém byl vždy výstřik cca. osmi balónů v řadě, kdy modřanský válec nedokázal odpovědět a dotahování nás stálo mnoho sil.

Třetí set jsme začli v lehce pozměněné sestavě místo Sagyho přišel na hřiště uzdravený Mazan. Hlavní změnou tohoto setu bylo, že jsme na začátku neprohrávali aspoň 1:6 ale drželi jsme krok se soupeřem. Modřanský herní projev se zlepšil a soupeř začal dělat více chyb. Proto jsme vcelku s přehledem vyhráli 25:19.

Čtvrtý set jsme opět nezačali v tom nejlepším světle a prohrávat co si pamatuju 5:15 není zrovna cool. Všichni borci věděli, že tak ostudně prohrát nechtějí a snažili se vynaložit co nejvíce sil. Žumův dobrý skákaný servis nás dotáhl na odstup dvou bodů, ale série čtyř pokažených servisů v závěru setu ze strany domácích nás stálo vyrovnání setů na 2:2.  Set jsme prohráli s dvacítkou.

Kdo chtěl, se mohl během polední pauzy občerstvit. Na výběr byla nějaká polévka, asi bramborová s chlebem. Kdo chuť neměl, dal si alespoň tekutý chléb národa našeho. Během pauzy se probíralo, kdo vlastně zůstane na druhý zápas. Zjistili jsme, že nás je pouze šest. Takže kouč Horác to neměl moc složité. Sestava byla jasná. Po klasickém ženském pětiseťáku se naše zatvrdlé svaly zvedli a pomalu se přesunuli do Falkon areny.

Do zápasu jsme nastoupili s touhou aspoň nějaký bodík urvat a nedostat nakladačku 0:3.

Na palubovku nastoupilo šest modřanských borců. Náhra – Bystro, smeč – Vilík, Mazy, blok – Plavec, Péťa, účko – Žum.

První set jsme začali s velkým odhodláním, přestali jsme dělat zbytečné chyby. Pro změnu je začal dělat soupeř. Na konci setu jsme zvládli koncovku a vyhráli nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Druhý set jsme hráli soustředěně a soupeře jsme nepustili k žádnému většímu tlaku a bez větších problémů vyhráli 25:20.

Třetí set Modřanský válec udával tempo zápasu a nepovolil soupeři žádný odpor. Výhra s přehledem 25:17 a celkově 3:0

Příští kolo zavítá Modřanský válec do Karlových Varů nezvykle v neděli a tím zakončí víceméně úspěšnou polovinu sezóny

Autor článku: Tomáš Vilda ( Vilík)

 


IMG_2284.JPG IMG_2299.JPG