Sokol Modřany A - Podolí B (2:3)
Dne 20.9.2012 dorazili do Falcon Areny borci z Dobešky, konkrétně Podolí B. Jelikož za Podolí B hraje velká část našich spoluhráčů z druhé ligy a s ostatními se poměrně dobře známe panovala hned od začátku poměrně uvolněná atmosféra, kterou jen dokresloval fakt, že zápas pískal jeden z nejlepších rozhodčích pan J. Landa.

Dne 20.9.2012 dorazili do Falcon Areny borci z Dobešky konkrétně Podolí B. Jelikož za Podolí B hraje velká část našich spoluhráčů z druhé ligy a s ostatními se poměrně dobře známe panovala hned od začátku poměrně uvolněná atmosféra, kterou jen dokresloval fakt, že zápas pískal jeden z nejlepších rozhodčích pan J. Landa.

Na tento zápas jsme se scházeli jak švábi na pivo a po úvodním hvizdu jsme byli pouze v 6ti hráčích a bez zapisovatele. Kolouch byl zapsaný v kalendáři jako sedmý hráč, ale zasekl se v práci a proto nezbývalo, než soupeři za zapsání prvniho setu obětovat lahev kvalitního sektu.

První set byl velmi vyrovnaný. Hned od počátku se nám na rozdíl od soupeře začal dařit příjem a tak nám nic nebránilo posunout naší hru na vyšší level a z kvalitních náher začít nemilosrdně připisovat body v náš prospěch. Podolí mělo trošku pomalejší rozjezd a nám se podařilo odskočit o 4 body a tento náskok udržet a proměnit v nečekané vítězství.

Ve druhém setu došlo ke střídání zapisovatele (dorazil Kolouch) a soupeř vystřídal Termita, který se na hřišti dost trápil. Modřanský válec nastoupil ve stejném složení jako v prvním setu. Náhry se ujal Bud, na účku trhal soupeřovu obranu Kudla, smeče se ujal famózně přihrávající Mazy a největší modřanskej bomber Sláva. Post blokařů obsadil Fífa se Zdenou. Hned na začátku setu se soupeři podařilo vytvořit si náskok o dva body a toto vedení si držel zhruba do půlky setu. Zlomovým okamžikem se stala chyba soupeřových smečařů, kteří se 2x po sobě namazali do našeho bloku. Na podání pak šel Mazy a esem zatloukl další hřebíček do rakve soupeře. Herní štěstí bylo jednoznačně na strane domácích a tak se podařilo udržet vedení a v napínavé koncovce vyhrát i druhý set 27:25.

Třetí set jsme zahájili několika nesloženými balony, odešel i dosud vynikající příjem a herní štěstí přešlo na stranu soupeře. Třetí set se nám nepodařilo dotahnout a tak jsme ho odevzdali soupeři s 18kou.

Po tomto setu zazněl od soupeře názor, že by bylo vhodné zápas pro blížící se tmu odložit. Modřanští, ale této možnosti nevyužili jelikož měli v tuto chvíli již bod v kapse.

Následoval velmi vyrovnaný čtvrtý set, kde se opět ukázalo, že bez příjmu za jedna to jde proti dvojbloku opravdu špatně a čtvrtý set jsme prohráli 21:25

Skóre tedy bylo 2:2 na sety a měl následovat tiebreak. Soupeř nám opět nabídl možnost odložit zápas, kterou jsme po poradě odmítli. Pátý set byl snad nejvyrovnanějším setem ze všech. Všichni se rvali o každý balon, tento boj se ke konci setu měnil spíš na soutěž kdo vidí balon vyhrává. Pátý set jsme nakonec za svitu pouličního osvětlení odevzdali soupeři 18:20.

Tento zápas byl jedním z nejlepších, který jsme doposud v první třídě odehráli. Není tedy divu, že po ukončení zápasu následovala porada u piva, doprovázená popíjením prohibiční 16,5% zelené.

Autor článku: Tomáš Kudláček (Kudla)