Volejbal Modřany: Tj Netolice 1892 3:0 (23,24,20) 3:1 (23,-22,27,18)
O posledním říjnovém víkendu se v útrobách „Falcon arény“ odehrály další líté boje velmi vyrovnané druhé ligy. Modřanskému válci se do cesty postavily Netolice, tedy soupeř z horních pater tabulky, který se vyznačuje urputnou obranou a kvalitním útokem.

Dopolední sraz na 10tou hodinu stihli i díky přísné píně všichni hráči modřanského soukolí včas a u obligátní kávičky mohla tedy vzplanout debata na téma, kdo nastoupí do základní sestavy. Tento luxus jsme si mohli dovolit teprve podruhé v sezoně, jelikož jsme se díky vyprazdňující se marodce a splnění otcovských povinností na porodním sále sešli v počtu 8 hráčů.

Po kvalitní rozcvičce nastoupil modřanský válec do prvního zápasu v následující sestavě: N – Bystro, U – Žum, B – Plavec, Jasánek, S – Mazy, Sagy. Na střídání byli připraveni Vilík a Kudla. Již od prvních balónů bylo jasné, že tento zápas bude velmi vyrovnaný, a že žádný ze zúčastněných týmů neprodá svoji kůži lacino. Soupeř hrozil hlavně z pozice univerzála, kterého jsme celý den jen velmi obtížně bránili. Hra modřanského válce byla založena jako již tradičně v této sezóně na týmovém pojetí a bojovnosti. Velkou pochvalu zaslouží za výkon v prvním zápase Žum, který konečně zúročil hodiny strávené zvedáním železa a prováděním cviků, jejichž techniku by s obtížemi zvládal i Rocky Balboa v dobách své největší slávy. První dva sety se rozhodovaly ve vypjatých koncovkách, které lépe zvládl modřanský tým a sety získal ve svůj prospěch v poměru 25:23 a 26:24. Třetí set měl již jednoznačnější průběh a po dobrém výkonu ho na svou stranu získal celek z hlavního města v poměru 25:20 a připsal si tak velmi důležité a cenné 3 body do tabulky.

Přestávku mezi zápasy vyplnilo tradičně nezbytné doplnění tekutin v podobě iontových nápojů a sledování tenisového zápasu Petry Kvitové.

Po poradě vedení týmu nastoupil tým Volejbalu Modřany do druhého zápasu v totožné základní sestavě jako v zápase prvním. První set byl opět velmi vyrovnaný. Soupeř prokazoval své kvality ve hře v poli a k vidění byly parádní výměny. Do koncovky vstupoval modřanský válec s menším bodovým mankem, ale díky kvalitní obraně na síti a povedených dohrávkách bodových balónů se mu podařilo v setu zvítězit 25:23. Druhý set byl opakem prvního a jeho koncovku lépe zvládl hostující tým z Netolic poměrem 25:22. Třetí set byl v celodenním měření sil nejdramatičtější. Žádný z týmů si nevypracoval větší bodový náskok a rozhodovalo se opět až v koncovce. Za zmínku stojí taktické střídání Kudly za Žuma, kdy Kudla před zahájením výměny prohlásil směrem k nahrávači legendární větu „Nedávej mi to“. Bystro vyhodnotil ovšem situaci jinak a okamžitě vyslal Kudlovi nahrávku do handy. Výměnu jsme po delší rozehře získali ve svůj prospěch a celkově vyhráli třetí set 29:27. Vítězství v tomto setu vlilo modřanským hráčům novou krev do žil a čtvrtý set získali ve svůj prospěch jasně 25:18. Celkově tedy druhý zápas skončil vítězstvím Modřan v poměru 3:1.

Zisk 6 bodů může „modřanskému válci“ přinést další pozitivní impuls do tvrdé a poctivé práce v tréninkovém procesu, bez které se budou body do druholigové tabulky připisovat jen velmi těžko.

První listopadový víkend zajíždí tým Volejbalu Modřany na palubovku Mladé Boleslavi, kde nás opět čekají zápasy s týmem z popředí tabulky, a všem fanouškům slibujeme, že se pokusíme do Prahy přivézt další ligové body.

Autor článku: Jan Bysterský (Bystro)

04. 11. 2015