Volejbal Modřany - SK Dansport Praha
Modřanský válec oslavil návrat do skupiny A 2. volejbalové ligy mužů dvěma výhrami v pražském derby. Borci, zápolící pod vysokou sítí ve svatostánku Sokola Modřany, se vrátili zpět do skupiny A, ze které přes svou nelibost byli v loňském ročníku přeřazeni do tak zvané „euroasijské“ skupiny B. Zničeni nekonečným cestováním, se pak potáceli na jejím úplném chvostu. Klub startující navíc v letošním ročníku pod novým názvem Volejbal Modřany se představil v cela jiném světle.

Modřanští borci se velice dobře popasovali s nelehkou situací, kterou způsobila série zranění, jež vyřadila řadu tradičních opor ze hry. Horác si opakovaným zvedáním číše přivodil opotřebení ramenního kloubu v takovém rozsahu, že musel v nedávné době podstoupit velice komplikovaný chirurgický zákrok. Vilík si při měření sil se soupeři z jiných pražských klubů a soutěží přivodil frakturu malíkového kloubu tak bolestivou, že musel po celý soutěžní den užívat analgetika způsobující nepřekonatelnou únavu. Kudla při startu na farmě v místním Sokolu utrpěl nepříjemnou pohmožděninu prstu. Ta mu nedovolila absolvovat celá dvě utkání. Připočteme-li Zikyho natažené břicho, způsobené předváděním artistických kousků, je jasné, že modřanský válec nebyl připraven v plné síle. Navíc se tým nachází v poměrně intenzivním reprodukčním období, což postupně vyřazuje ze hry další a další hráče. Jen krátký výčet: Jedle a Ondra již kojí a přebalují, u Kudlů je to také na spadnutí. Sečteno, podtrženo, kdo přišel ráno s očekáváním do vyprodané Falcon Arény, spatřil v modřanských barvách pouze 8 nejodolnějších hráčů slavného klubu.

Po neveselém vstupu do prvního utkání, kdy si Dansport vytvořil poměrně jednoznačné vedení a modřanským se nedařilo téměř nic, se zbytek zápasu pro přítomné fanynky překvapivě, vyvíjelhladce pro domácí. Modřanští pod vedením sešívaného kouče Horáce zvýšili nasazení a snad všechny herní činnosti. Soupeře tak říkajíc vyprovodili s pořádnou náloží z haly za stavu 3:1 na sety.

V odpoledním utkáním navíc musela po zranění odstoupit i to té doby velice úderná síla Kudla a v týmu zůstalo jen posledních sedm statečných. Slovy nejzkušenějšího hráče v hale podaly Modřany naprosto „nadsamecký“ výkon a získali další dva cenné body do ligové tabulky po vítězství 3:2 na sety.

Povzbuzeni těžkým vítězstvím v obou zápasech pražského derby, jsou hráči Modřanského válce odhodláni utkat se příští sobou na domácí půdě s klubem ze severu Čech VK Slovan Chabařovice. Bude se rozhodně na co dívat, protože soupeř se v minulém ročníku umístil na 3. příčce 2. ligy. Zveme tímto všechny fanynky a fanoušky na skvělý sportovní zážitek.

Výsledky:3:1 (-20,22,22,14), 3:2 (-25,21,-19,18,11)

Sestava 1. zápas:Bystro, Kudla, Ziky, Jasánek, Mazy, Žum

Sestava 2. zápas:Bystro, Kudla (Sláva), Plavec, Jasánek, Mazy, Žum

Autor článku: Tomáš Mužík (Žum)

11. 10. 2015