Zahájení ligové sezóny 2015/2016
A je to tady. Začíná nám další ligová sezóna! Manželky a přítelkyně začínají pomalu pěnit při představě, že je to teprve 14 dní co skončila sezóna letních turnajů a že se opět blíží období, kdy své drahocenné polovičky v sobotu doma určitě nenajdou. Každou sobotu ráno vypraví na zápas spořádaného civilizovaného partnera a večer/ráno se jim domů vrátí opilé zvrhlé zvíře bez sebemenších návyků civilizovaného člověka, které je schopné si do postele vzít třeba výslužku z MC Donalda a pořádně se s ní v postýlce pomazlit. Vyjímkou nebývá ani nedělní zděšení ratolestí, co za divnou páchnoucí kašičku jim to tatínek při příchodu domů nakydal do botiček. No prostě - začíná další půl rok zla.

A když mluvíme o zlu, tak to se Modřanskému válci poslední dobou opravdu lepí na paty. Od půlky minulé sezóny to s náma jde od desíti k pěti. Nikdy v minulosti jsme neměli tolik úrazů jako nyní. V minulé sezóně to začalo tím, že odpadl Horác, který si udělal něco s ramenem a tak většinu sezóny povzbuzoval jen z lavičky. Do toho se přidalo pár výronů, odchod libera Pokyho za vidinou lepšího volejbalu do první ligy, utržená šlacha na prstu nahravače, pracovní cesty atd. Atd. No a díky tomu nám sestupová baráž unikla jen o vlásek.

Letos to nezačíná o mnoho lépe. Horác, který přes léto vypadal, že se mu rameno zlepšuje, podstoupil v září operaci. Po ní má v rameni víc železa, než je po zavedení novely zákona o odpadech k vidění ve sběrných dvorech. Svojí druholigovou kariéru ukončil Zajoch, který začal budovat hnízdečko lásky a usoudil, že v přeboru bude víc času a větší sranda. A jelikož jsou jizvy na rameni momentálně v módě, Bůďa neodolal a jednu si také pořídil. Další v pořadí byl Kudla, který neunesl výkon blokařů na antukovém zápase proti Smíchovu a šel ukázat klukům jak se to na bloku (ne)dělá. Statistika hovoří jasně - 8 bloků, z toho 5 pouze jednou rukou, protože si při třetím vykloubil prsteníček na pravačce. No a aby toho nebylo málo, následoval turnaj oslavenců, kde pro změnu své kreace na bloku předváděl Vilík. Pro novopečeného otce to skončilo třema stehama na ruce poté, co ho balon trefil tak šikovně, že mu roztrhl ruku mezi malíčkem a prsteníčkem. Ondra si 24.9.2015 pořidil mláďátko, tak uvidíme, jak mu půjde kojení a přebalování a kolik času mu zbyde na práci a volejbal.  Kudlu a Jedleho mateřské povinnosti zanedlouho také čekají. O začínajících problémech s prostatou, artrózou, vypadáváním vlasů, předčasnou či žádnou ejakulací a cirhózou jater u většiny členů týmu raději pomlčím.

Velkou novinkou letošní sezóny je start Modřanského válce pod hlavičkou nového oddílu: Volejbal Modřany z.s. 

Protože rozjezd Modřanského válce očividně nebude lehký, oceníme Vaší podporu nejen na našem prvním zápase ve FalconAréně, který se odehraje v sobotu 3.10.2015 od 11h. Soupeřem nám bude pražský rival Dansport. V mezičase bude k vidění velmi kvalitní volejbal holek z Bráníka, které se s námi i letos dělí o FalconArénu.

Autor článku Tomáš Kudláček (Kudla)

28. 09. 2015