TJ Energetik Chvaletice - TJ Spartak Modřany A (0:3 (-23,-25,-14), 2:3 (19,23,-23,-21,-7))
Modřanský válec se v posledních dnech nevyskytuje v druholigové tabulce na místech, kde by ho jeho fanoušci chtěli vidět. Po minulém víkendovém polovičním domácím úspěchu v derby proti Dansportu se dokonce modřanští propadli na 9. sestupovou příčku. Nedobré výsledky v posledních kolech také zapříčinili odliv fanoušku a již minulý víkend byly sky boxy Falcon arény téměř prázdné.

I do Chvaletic si našla cestu jen malá skupina vlajkonošek Modřanského Spartaku. Jednalo se o skupinu nechvalně známých ženštin z blízkého Braníka, které nevlastní v blízkosti věhlasného pivovaru sportovní halu a hostují tudíž v překrásném prostředí modřanské sokolovny.

Do Chvaletic se dostavilo mužstvo zužované četnými zraněními v počtu devíti borců. V kádru chyběl dlouhodobě zraněný Horác (simumus rotatorus manžetus), Bystro (frakturus prstus), Ondra (hledajus formus) a Plavec (blbus lyžujus). K překvapení velice hlasitého kotle domácích fanoušků se do základní sestavy hostů vrátil po dlouhém a těžkém kotlání zubu Kudla. Do ranního utkání se navíc nemohl zapojit jeden z hlavních tahounů týmu Vilík, který si při večerním koitu přeležel koleno a nebyl tak z utkání na 100% připraven.

Modřany tedy nastoupily proti celku, který se zmítá na posledním místě tabulky bez jediné výhry v oslabené sestavě o několik stavebních kamenů v tomto složení: smečaři – Mazy a Žum, blokaři – Ziky a Zajoch, universál – Kudla, na náhře se poprvé v ligovém ročníku představil Jedle, známý také jako Kozlík Šikula. Tým ještě doplnil na liberu alternující borec živící se jako Kopáč. Na lavičce si odbyl trenérskou premiéru Vilík. V záložních řadách zůstal Sláva s Jasánkem.

Zápas příliš volejbalové krásy nepřinesl. Domácí tým se prezentoval takovou hrou, která odpovídá jeho postavení v tabulce. Modřanští u toho domácím dobře sekundovali. Ve druhém setu se dokonce schylovalo k dramatu, ale Modřany zodpovědnou hrou překvapení odvrátily. Až na pár světlých okamžiků hostí ve třetím setu, kdy hru oživil Sláva, který vystřídal Mazyho, což vyústilo ve větší tlak Modřan, se nebylo takřka na co dívat. Sečteno, podtrženo: po asi 75 minutách 0:3, fanoušek však uspokojen nebyl. Jediné co se dá snad vyzdvihnout je, že si Jedle připsal premiérovou výhru v soutěži. Gratulujeme!

Do druhého utkání nastoupili modřanští ve stejné sestavě, která ráno završila veledůležitou výhru. Domácí vystřídali několik hráčů a dokonale soupeře zaskočili. Najednou byli lepším týmem a za několik málo okamžiků si připsali 3. letošní bod do tabulky za vedení 2:0. Modřanští reagovali několika rošádami v sestavě a výsledkem bylo upracované vítězství ve 3. a 4. setu. 5. set již byl královskou jízdou Modřan a po jeho hladkém průběhu 15:7 ziskem 2 bodů. Soupeř se tedy své premiérové výhry v letošním ročníku 2. ligy nedočkal.

Závěrem je třeba říci, že má za sebou Spartak důležité dvojutkání na půdě posledních Chvaletic, které zvládl na 83,33%. Výsledkem je tedy 5 bodů z kýžených 6ti. Body to byly upracované a nezískané s lehkostí. Spartak se rozhodně neprezentuje v posledních týdnech hrou, kterou by se prezentovat chtěl. Dá se pouze vyzdvihnout zodpovědný a ostatní převyšující výkon kapitána týmu Zajocha, který své spoluhráče především ve druhém utkání k vítězství dotáhl.

V příštím kole přivítá Spartak Modřany na své půdě tým TJ Sokol Česká Třebová II. V tomto kole by se již mohla částečně rozklíčovat zápletka na posledních pozicích tabulky. Přejme tedy Modřanským borcům hodně zdaru a plné sky boxy fanoušků!

Autor článku: Tomáš Mužík  (Žum)