Modřany - Dansport (3:0; 0:3)

Modřany x Dansport aneb jedna vlaštovka jaro nedělá…

V sobotu ráno jsme se sešli v modřanské aréně, abychom se utkali se soupeřem z Dejvic, který tam toho rozhodně nemá nejvíc. Potrápeni nemocemi jsme museli přistoupit k nové sestavě, ve které chybělo libero a standardní účko. Bez libera už jsme párkrát hráli, to nás nepřekvapilo, ale na účku se prvně objevil Sláva. Jakožto veterán modřanského teamu nepamatuju, že by Sláva někdy na postu účka nastoupil. Skoro bych řekl, že to smrdělo příspěvkem do píny, ale na rozebírání této teorie autorovi chybí teamová pravomoc.

Na dopolední zápase jsme nastoupili ve složení: Bystro (N), (U) Sláva, Zajoch a Ziky (B) a Vilík a Mazy (S). Hned od začátku jsme za to vzali a hráli nejlepší volejbal za posledních x zápasů. Hráli jsme v neskutečném nasazení a tempo bylo vražedné. První set jsme vytvořili tlak na soupeře ve všech činnostech, dalo by se říci, na co jsme šáhli z toho byl bod. V druhém setu se soupeři povedlo dostat v polovině zápasu nad nás a tento stav udržet až do koncovky. Po výborně naplánované obraně a jasně nastavené herní strategii jsme set vybojovali. Třetí set pokračoval ve stejném tempu, jako předchozí dva sety. Dařilo se nám držet nad soupeřem, nenechat si dát šňůru a v poli se dařilo čapat.

Konečný výsledek: Modřany – Dansport 3:0 (16,28,22)

Odpolední zápas byl opakem toho dopoledního. Opět jsme se spřátelili s panem šedivým a nedařilo se nám pořádně přijmout, zaútočit a o poli nemluvím. Bohužel se nám nepodařilo stav za tři sety zvrátit a nenašli jsme způsob jak dostat soupeře pod tlak. V posledním setu si Bystro smolně utrhl šlachu na prstu a je na měsíc a něco mimo palubovku.

Konečný výsledek: Modřany – Dansport 0:3 (-19,-17,-15)

 

Sezóna se pomalu přehupuje do závěrečných bojů a my máme nejvyšší čas začít bojovat o nesestupové pozice.

Autor článku: Pavel Králík (zajoch)

 


falconarena nove logo.png