TJ Spartak Modřany – VK Tambor Dvůr Králové nad Labem 1:3 (-17,18,-24,-19) 2:3 (18,21,-16,-21,-11)
V dalším kole velmi vyrovnané druholigové soutěže přivítali borci v poslední době lehce rozštelovaného „modřanského válce“ soupeře z Dvora Králové nad Labem a chtěli se v něm pokusit zastavit sérii nelichotivých výsledků a propad v tabulce.

Sraz na dopolední 10tou hodinu stihli všichni hráči (někteří i s vyšší hladinkou alkoholu v krvi), a tudíž výběrčí daní Žum nevyplnil pověstný růžový notýsek dalšími položkami. Jak se ale v průběhu dne ukázalo, bylo to pouze dočasně.

Rozcvička před prvním zápasem proběhla za hudebního doprovodu Pokyho pečlivě připraveného playlistu a všichni hráči pražského týmu vypadali odhodlaně poprat se o tolik potřebné body do tabulky. Realita bylo ovšem jiná.

Do prvního zápasu jsme nastoupili v sestavě: náhra – Bystro, blok – Zajoch, Ziky, smeč – Vilík, Mazy, univerzál – Plavec a na liberu se představil Poky. V přeplněném čtverečku postávali a čekali na svou šanci Peťa, Žum, Jedle, Kudla a Sláva. Vstup do zápasu hráči „modřanského válce“ doslova prospali a než jsme se stačili rozkoukat, byli jsme hlavním rozhodčím posláni na druhou stranu hřiště po porážce 17:25. Druhý set jsme po důrazném budíčku a několika změnách v sestavě odehráli v otáčkách, které „modřanskému válci“ sluší a přesvědčivě jsme v tomto setu zvítězili v poměru 25:18. Třetí set byl, jak se v celodenním měření sil ukázalo nejvyrovnanější a emotivně nejvypjatější. Rozhodčí chtěli dokázat kdo je na hřišti pánem a rozehráli velmi pěknou karetní partičku. Z naší strany se jí přímo zúčastnil Vilík (obdžel žlutou kartu) a Zajoch, který jako správný kapitán šel příkladem a obdržel dokonce kartu červenou. Tento karetní příspěvek opět naplnil nenažraný Žumův „pínařský notýsek“ o další tučnější položky. Vyhrát koncovku setu je v posledních zápasech pro modřanské soukolí nepředstavitelný problém a i tento set to potvrdil, kdy jsme po sérii školáckých chyb dovolili našemu soupeři vyhrát v poměru 26:24. Porážka v tomto setu nám v dalším průběhu zápasu „zlomila vaz“ a již jsme nedokázali svému soupeři vzdorovat. Výsledkem byla hladká porážka ve čtvrtém setu v poměru 19:25 a celkově jsme první zápas ztratili 1:3. Do tabulky si tedy po prvním zápase „modřanský válec“ žádné body nepřipsal.

Zápasovou pauzu jako vždy zpestřil „dýchanek“ v útrobách Falcon arény, kde jsme se dohodli, že do druhého zápasu dáme prostě všechno a pokusíme se zlomit výsledkové nezdary.

Do druhého zápasu jsme nastoupili v sestavě náhra: Bystro, blok: Ziky, Peťa, smeč: Vilík, Mazy, univerzál: Kudla a roli libreta opět ztvárnil Poky. První dva sety odehrál tým z hlavního města výborně a nedal svému soupeři žádnou šanci. Dařilo se nám ve všech herních činnostech a herní i týmový projev se zdál být na stejné úrovni jako na začátku sezony. Výsledkem toho bylo vedení 2:0 na sety v poměru 25:18 a 25:21. Bohužel od třetího setu se jako mávnutím kouzelného proutku herní i týmová pohoda přesunula na stranu soupeře a my jsme se až na některé pasáže hry nedokázali s touto situací vyrovnat. Další sety získal náš soupeř v poměru 25:16, 25:21 a 15:11. Celkově jsme tedy dobře rozehraný zápas ztratili 2:3 a do tabulky si připsali pouze 1 bod.

Do dalších zápasů se musíme vrátit k poctivé a tvrdé práci v tréninku, abychom byli schopní udržet nastavené herní otáčky a neskákali ve výkonnostních vlnách. Další šance k získání ligových bodů bude v posledních mistrovských zápasech v roce 2014 na horké půdě Hrotovic.

Autor článku: Jan Bysterský (Bystro)