TJ SOKOL MALŠOVICE - SPARTAK MODŘANY 3:2(-13,25,23,-22,14), 3:0(17,27,23)
Modřanští borci mají rádi prodloužené víkendy, a tak si se soupeřem vyjednali odkad zápasu o jeden týden a jeden den. Zápas v Malšovicích (část Hradce Králové) se tedy hrál netradičně v neděli 23. listopadu páně roku 2014.

V šatně jsme od oblíbence žen Pokyho dostali klíčovou taktickou radu: “Hele chlapi až v hale uvidíte nádhernou blonďatou babu, tak na ní hlavně nemějte žádný blbý kecy, protože je to rozhodčí. Fakt. Nekecám!”. To nás všechny natolik rozpálilo, že jsme byli v hale dříve než obvykle a rozcvičce jsme věnovali tu správnou dávku energie.

Nastoupili jsme v základní sestavě: náhra Bystro, blok Zajoch a Ziky, smeč Žumík a Vilík a na účku Kudla. Hráli jsme s lehkostí a to nám vydrželo až do konce prvního setu. Soupeřovi naopak vůbec nic nevycházelo a set pro něj skončil potupně v housce 13:25. Pak jsme se jaksi nechali uspat. Hodně jsme se nadřeli a nedokázali jsme uhrát koncovky druhého a třetího setu. Přesto jsme to nevzdali a bojovali jsme dál. Čtvrtý set byl náš, ale ze zisku dvou bodů se nakonec radoval soupeř. Nic moc.

Všichni jsme se těšili na oběd a věřili jsme, že druhý zápas Malšovice nekompromisně smeteme. Bohužel nám trvalo nějakou dobu, než jsme našli tu správnou hospodu. Nakonec jsme zakotvili na náměstí v dobové restauraci Rytíř, kde jsme se rozseděli a jídlo jsme si objednali až 15 minut po příchodu. Postupně jsme na obědě nabrali takové zpoždění, že jsme až na vzácné výjimky dorazili na druhý zápas 5 minut před jeho oficiálním začátkem. Viděno z odstupem musím říct, že jsme se asi museli přechodně zbláznit. Nedokázali jsme si  srovnat priority, protože méně jsme přípravě na zápas snad ani dát nemohli.

V druhém zápase jsme prostřídali sestavu a nastoupili jsme ve složení: náhra Bystro, blok Zajoch a Péťa, smeč Mazy a Sláva a účko Plavec. Od začátku zápasu jsme hráli jako kdybychom byli zakletí, jako kdyby přes nás někdo přehodil neviditelnou deku, která nám brání v pohybu. Výsledek prvního setu tomu odpovídal – dostali jsme na prdel 17:25. Postupně jsme ve druhém a třetím setu střídali, ale bohužel se nám ani v jednom případě nepodařilo uhrát koncovky a z odpoledního utkání jsme vyšli s bodovým ziskem 0 (slovy: doprdeletojsmetofaktposrali).

Prohrát můžeme, dokonce zkousnu i potupnou prohru, ale už vícekrát nechci zažít, že na zápas přijdu z vlastní blbosti 5 minut před začátkem. Ještě teď v sobě cítím tu hořkou pilulku – „Nedal jsi tomu to, co si to zaslouží. Takhle to fungovat nemůže.“

Autor článku: Tomáš Janeček (Ziky)

Falcon TV dostala štědré odměny za reklamu a tak si mohla dovolit výjezd do Malšovic. Bohužel na baterky s delší životností, nebo nabíječku už finance nedostačují a tak je k vidění pouze první set.

Poznámka redakce: V mailu mám i článek o sobotním souboji se Střelicema... ale musím nové informace dávkovat.. takže si chvíli počkáte :-)