Spartak Modřany - Žďár (1:3; 1:3)

Sobotní utkání bylo hned od začátku něčím speciální, jedna věc byla skutečnost, že vlastně nastupujeme ve šlágru kola, jakožto zápas prvního s druhým. (Samozřejmě, že se jednalo jen o chvilkovou záležitost :-))

 A druhá věc je, že Zikyho příjezd byl vyladěn trošku jiným zvukem, než na který jsme byli doposud zvyklí. Ano! Hned od rána zaplavil Pokyho facebookový profil žlutý býk italského výrobce traktorů. Dokonce šťastný výherce Jan Bysterský mohl zmáčknou čudlík sloužicí k rožhavení neskutečného 12 hrncového motoru, uloženého podle České předlohy Škody 120. Proběhlo tedy focení, následné chlubení se kamarádům a už jsme najednou byli v modrých dresech nachystaný pokusit se za dnešek udělat ještě nějaký ten výsledek. I když už měl každej z nás hladinu endorfinů vysoko výhra byla třeba!

První set nám hned naznačil, že dneska se obě družstva dostavila v dobré formě a chtějí ukázat pěkný sport lahodící oku diváka. První set byl vyrovnanou záležitostí, bohužel se v koncovce soupeři dařilo lépe a první set putoval na konto hostujícícho celku. V druhém setu Modřanský válec dostal po držce a bylo na čase zapracovat nějak na sestavě. Do třetího setu jsme vletěli odhodlaní se ještě o dva nerozdané body porvat a podařilo se nám otočit číslo 25 jako prvním. Bohužel však výkon jsme nezopakovali a v zápětí jsme opět v koncovce podlehli. K našemu výkonu bych poznamenal, že jsme oporti soupeři nebyli schopni tolik pohlídat soupeřovi smečaře a postavit blok od lajny je prostě v Modřanceh maturita. Tak jako tak se odehrál velice kvalitní zápas, za který se nemusí ani jedno družstvo stydět. Bohužel pro nás, jsme byli ti co po většinu utkání tahali za kratší konec.

Mezi zápasy jsme zvyklí poobědvat, zablbnout si v supersportech a dávat si na kuráž nějaké to pivečko s kořalkou. Sobotní utkání nebylo vyjímkou!

Do druhého zápasu jsme vlítli jak vandráci do putyky a hned jsme urvali první set. Sport ani pro prohýřené pauze nijak neztratil na kvalitě a tak bylo jasné, že zápas ještě není zdaleka u konce. Ovšam náš začátek bylo jediné co jsme dovedli vítězného konce, to i přes to, že v závěru se zranil náš diagonální hráč Ondra a do utkání promolouval už pouze z lavečky. Toto zranění pro nás nebylo nikterak osvěžující, právě naopak. V dalším setu jsme podlehli soupeři vcelku jednoznačně. Rozhodující pro toto utkání byl nejspíš právě třetí set, kde jsme ve velmi vyrovnané koncovce prohráli. Čtvrtý set byl spíše jen potvrzení toho, že dnes jsme vyhrát prostě neměli.

 

Autor článku: Petr Jassa (Jasánek)


Poznámka redakce: Jediné dochované obrazové a zvukové záznamy z tohoto dne pochází z večerní minioslavy. Ale bohužel jsou na tomto prestižním webu nepublikovatelné! :-)


falconarena nove logo.png