ČESKÁ TŘEBOVÁ - SPARTAK MODŘANY 1:3(23,-20,-15,-16), 2:3(15,25,-19,-15,-11)
Psalo se jednoho krásného dne 1.11.2014, kdy se v 6 hodin ráno před Burger kingem, na Hlavním nádraží v Praze sešlo 8 bláznů, kteří se chystali na jeden z mnoha zápasů v této sezóně. Vlak odjížděl v 6:11 a mnoho z nás si myslelo, že se bude ještě dospávat noc, ale přece modřanský válec nikdy nespí. Vedle ministra financí se to ani nedá.

Před 8 hodinou jsme přijeli do Třebové. Kluci z třebové nás nedočkavě nechali čekat před halou a ministr už si pomalu rozcvičoval zápěstí, aby jim zapsal do píny „pozdní příchod klíčníka“. Nakonec vše dobře dopadlo a o půl už se každý rozcvičoval.
První match začal v sestavě: náhra Bystro, blok Péťa, Ziki, smeč Žumík, Vilík a legendární účko Kudla ( podle malého Edy :-)
).
První set nám čapali vše co se dalo a už jsme věděli, že to nebude úplně lehký zápas. Bylo dost těžké se prosadit tak aby míč skončil na palubovce soupeře, proto první set těsná prohra 23:25. Další sety, pokud jsme si udělali aspoň 6 bodů náskok, byly čistě v naší režii a zasloužená výhra 3:1 se nám nevyhnula.

Zdá se mi, že to mohl být celkem pohledný volejbal pro místní diváky a Kapku. Vše klapalo jak má, až z toho juniorky z Brna – Lišeň začaly skákat do zdi :-)

Během obědové přestávky nás Péťa zavedl do místní restaurace, kde padlo pár zlatavých moků místní výroby.
V cca. 13:00 jsme se pomalým ale jistým krokem přesunuli k hale, kde jsme zjistili, že máme ještě hodně času. Proto se polovina z nás přesunula do cukrárny na dortíky.
Po návratu do tělocvičny na sebe všichni hodili modřanský bílý dres a šlo se na věc. Udělali jsme menší změnu a místo Žuma nastoupil Sláva.

První set z naší strany celkem slušná tragédie nedařilo se nám prostě nic. Asi moc vydatný oběd. proto jednoznačná prohra 15:25.
2 set se do základu vrátil Žumik. Začali jsme trochu lépe, tahali jsme se o každý bodík. Jen až ta koncovka, kterou jsme vedli 24:22 se nám dokázalo prohrát, asi špatná konstalace hvězd nad Třebovou. Po stavu 0:2 na sety pro Třebovou se ale modřanský válec nevzdal. Teprve teď pro nás začal zápas a body v naší tabulce nutně potřebujeme na to první místo.

Další 2 sety jsme jednoznačně vyhráli dařilo se nám vše. Prostě pořádně heclí zápas. Do 5 setu jsme nastoupili s touhou po vítězství, jen ta fyzička už nestála u některých za nic.
Do stavu 9:6 pro Třebovou, kdy každý z nás nasbíral poslední zbytky sil se začali dít věci. Hrát jako tým, jak jsme hráli poslední 3 sety, v tom je obrovská síla modřanského válce. Proto od stavu 6:9 se válec pořádně rozjel a nekompromisně Třebovou převálcoval.
Musím zkonstatovat, že po dlouhé době hrál každý za každého a ne za sebe, proto pro nás zasloužená výhra jen tak dál borci.
No a zpáteční cesta stála za to, protože Plavec vzal vodečku a muselo se oslavit, že jako jediný to zarval do debla.

Sportu zdar a výhrám zvláště!!! A v sobotu na vedoucí Žďár (rozsekat)

Autor článku: Tomáš Vilda (Vilík)

Poznámka redakce - FalconTV ještě nemá přenosový vůz a poto video z venkovního zápasu na druhé straně světa není k dispozici.