Spartak Modřany – Energetik Chvaletice (3:0; 3:0)
Modřanskej válec má opět velmi dobře zatopeno pod kotlem a správně promazaná kolečka. Letos až na jedno drobné zaváhání s Dansportem válcuje soupeře jak se sluší a patří.

Příchod borců Modřanského válce se zdál být naprosto všední, tedy v 10h před před branou Falcon Arény na rozdejchávací cígo následované kafíčkem, výborným domácím koláčem a Žumovym štrůdlem. Co ovšem už tak všední nebylo, byl již druhý fanoušek s permanentkou do skyboxu hledající vchod do Falcon Arény. Když se po chvíli ukázal třetí a čtvrtý fanoušek, začínali jsme se bát, že se nám všichni do skyboxu nevejdou. Naštěstí se počet fanoušků ustálil na 10ti a tím pádem byl skybox zaplněn jen z 90%.

Nástup hráčů na plochu byl doprovázen nejen bubny a troubením diváků, ale i rozcvičkovým mixem z dílny DJ Pokémona. Není tedy divu, že se při rozcvičce balony od smečařů dorážely s neuvěřitelnou razancí a občas i správným směrem.

Po řádném rozcvičení nastoupilo na hřiště sedm statečných ve složení:

• Náhra: Bystro
  • Smeč: Mazy, Žum
  • Blok: Zajoch, Péťa
  • Univerzál: Kudla
  • Libero: Poki

První set si těchto sedm statečných zvykalo na hluk vycházející z narvané tribuny a tak byl průběh setu relativně vyrovnaný. Na obou stranách bylo dost chyb na příjmu i útoku. Nicméně štěstí stálo na straně domácích borců a tak i přes mocné povzbuzování soupeřových fanoušku vybojovali set ve svůj prospěch a to 25:20. Druhý set měl naprosto stejný průběh jako set první. Třetí set konečně plameny pod kotlem Modřanského válce vyprodukovaly dostatek páry a tak se válec rozjel na plné obrátky a rozdrtil soupeře 25:12.

Následovala polední pauza v útrobách FalconArény. Polívčička, pivečko, panáček, sklenička vínka, houstička.... no co dodat prostě taková sobotní pohodička. Navíc venku bylo ještě relativně teplo takže i to cigárko se dalo vykouřit bez jektání zubama.

Nástup do druhého zápasu byl opět provázen výtečným mixem z dílny DJ Pokémona. Tento mix vzbudil nejen spící děti a půlku protější bytovky, ale také strach v soupeřích. Do prvního setu druhého zápasu nastoupila sestava ve složení:

• Smeč: Vilík, Ondra

První set byl až na začátek celý v naší režii a tak v jeho závěru došlo k dvojstřídání Kudla ven Plavec dovnitř a Bystro ven Jedle dovnitř. Nutno podotknout, že Jedle i Plavec měli do konce setu 100% úspěšnost. Tento set skončil 25:18 pro domácí. Do druhého setu už Kudla zůstal raději sedět a na place tak mohl řádit Plavec, který měl sice pomalejší start, ale o to famóznější závěr. Nesmím opomenout ani střídání Bystro ven Jedle dovnitř, které soupeře definitivně položilo. Tento set jsme proměnili v náš prospěch a to 25:15.

Následoval poslední set který na náhře již od začátku absolvoval Jedle a na postu smečaře Žum, který ještě ve druhém setu vystřídal Vilíka. Koncovka posledního setu byla sice napínavá, ale i tak vše dopadlo dobře tedy 25:22 pro nás.