Spartak Modřany - Hronov (3:0, 3:2)
Většina z nás ještě nestihla vyprat dresy od antuky, a už začla další sezona druhé ligy. Modřanský válec byl svazovými bafuňáři zařazen do Euroasijské skupiny 2-M-B, takže ho čekají noví a neznamí soupeři, a také daleké štreky do neznámých krajin. Tento článek pojednává o prvním domácím zápase s loňským třetím celkem této skupiny – týmem VK Hronov.

Další novinkou je sdílení haly na domácí zápasy s týmem žen ABC Braník, takže nedočkaví jedinci, co přišli dřív, mohli sledovat jejich vypjatý zápas s Bohemias Praha, který se poněkud protáhl, a odložil tak start hlavního eventu dne – našeho matche.

Modřanský válec se sešel včas v počtu 11 kusů, a po důkladné rozcvičce se na palubovce objevila zahajující šestice ve složení Bystro – Kudla, Zajoch – Ziki, Mazy – Žum, celé to komentoval z pozice libera Poky. Po ospalém úvodu se v prostřední části setu Válec rozjel, udělal pár bodů přes soupeře, a došel si pro první set poměrem 25:22. Nastolené tempo pokračovalo ve druhém setu. U soupeře byl objeven nepřijímač, který byl zasypán servisy, následně i bloky. Hra Hronova bez příjmu se rozsypala, zato Válec se nezasekl a poctivě trestal každou chybu soupeře. Výsledkem je dozlatova upečená houska pro soupeře – 25:12. Třetí set byl kopií druhého, soupeři nebylo dovoleno vůbec nic, najednou mu byla síť nízká, balon málo nafouklý, strop moc nízký….a jeho výkon marný. Další houska – 25:12 a za hodinku byly první tři body na kontě Spartaku!

Po klobásovo-gulášové pauze jsme se vydali na rozcvičku k druhému zápasu. Ke všeobecnému veselí vytáhl Sláva jiný bílý dres, než Modřanský, takže se krom našeho bodového konta radovala i pína.

Druhý zápas začal stejně jako první, akorát na bloku vystřídal Zikyho Peťa. Forma naše i soupeře se taktéž přenesla z prvního zápasu – poměrně snadná výhra v prním setu 25:17. Do druhého setu nastoupil místo Kudly Plavec, což se ukázalo jako chyba. Sled několika chyb rozhodila do té doby bezchybný válec, a soupeři narostla křídla. I po zpětném střídaní byl set ztracen 21:25. Ve třetím setu se Válec zcela zasekl, nepomohlo ani postupné nasazení celé lavičky na plac. Soupeř nám upekl housku – 13:25. Do čtvrtého setu nastoupila sestava z prvního, a dlouho to vypadalo na další prohru. Za stavu 9:15 jsme opět zkusili rošádu Kudla ven Plavec dovnitř. Tentokrát to pomohlo, postupně jsme soupeře dotáhli, a zápas dospěl do tie-breaku. V něm jsme měli drtivý nástup, který se ukázal jako rozhodující. V koncovce to sice rozhodčí zkoušeli trochu zdramatizovat – Žumova smeč byla prostě moc velká mrda do hřiště, aby to rozhodčí viděl – nicméně ani tento moment nezabránil našemu vítězství 15:12.

Po prvním dvojzápase máme tedy hezkých 5 bodů, druhé místo v tabulce a dobrý pocit ze hry. Jen tak dál! Za týden jedeme k nejbližšímu možnému soupeři – pražskému Dansportu.

Poprvé přikládáme i záznam naší Falcon TV a jedná se o poslední set prvního zápasu:

Autor článku: Jan Holakovský (Plavec)