Spartak Modřany - Liberec (1:3, 2:3)
Bohužel, se o tomto zápasu nedochovalo příliš informací… Bylo nebylo. Psal se tenkrát rok 2013 a začínala dalši sezóna 2. ligy, již 4. pro Modřanský Válec. Válec se tenkrát musel odvalit brzy ráno z postelí a putoval až do dalekého Liberce. Nepodcenil přípravu a pořídil nové dresy (asi tak 24h před začátkem zápasu). Sezóna tenrát začala vybalováním, módní přehlídkou a rešením jestli se dají i XXL trenky spláchnout do záchodu (podle jejich hojného počtu asi jo).

Podle legendy se traduje, že tenkrát do lítého boje na serveru dorazili následující válečníci: Bystro, Jedle, Mazy, Zajoch, Kapi, Sláva, Peťa, Horác, Žum. Účko tenkrát nejelo ani jedno. V lítém boji o prvního Účkaře si Kudla stihl pořídit děcko a Ondra se před dalekou výpravou radši nechal očkovat. Zaskočit tedy musel Žum. První zápas byla velká událost. Vzpominám na to jako by to bylo dnes - poprvé na hřišti, poprvé za Spartak, poprvé kapitánem - víc si moje konto bohužel nemohlo dovolit. Jelikožto uběhlo zase deset let, tak jsem přihodil dvoják v první náhře jako bonus. Zbytek ostřílených borců zvolil mnohem ekonomičtější přístup a hráli celkem normálně. Liberečtí tenkrát dostali strach a pro jistotu nastoupili v 9. Obě dvě posily ve formě rozhodčích byly znát. Liberec útočil po celé délce sítě a když to nešlo, pomohli si šikovnou bombou skoro do debla z poza anténky. Na naší straně klasický dobrý útok středem, ale holt kůlaři neměli svůj den. No a tak tenkrát Válec dostal na budku a vyrazil do hospody.

 

Během oběda proběhla analýza situace a každému byla vyměřena tabulkově pokuta, dle míry jeho přispění k výsledné situaci. Po prvním kole jsme se tak všichni seznámili téměř se všemi položkami v tabulce a začali se bát co jsme to proboha podepsali.

 

Druhý zápas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Jen Liberec poslal U na smeč a přivedl si o něco lepší U. Když už to tenkrát vypadalo nadějně na cestu do tiebreaku stalo se nečekané a Horác se zranil. Bohužel v nešikovný moment. Tím se ukončil druhý zápas předčasně 2:3. Po zápase se ještě sešla odborná komise a funkcionáři klubu. Po odborném přezkoumání dokumentace a vyslechnutí svědků nehody označili Péťu za viníka. Hbitý Žum během několika vteřin stihl zpracovat rozsudek, vyměřil pokutu dle tabulkové sazby a zůčtovat.

 

Pohled na tabulku 2-M-A byl tenkrát smutný, ale na druhou stranu pohled na Žumovu kasičku zvedl náladu. Bude těžké zopakovat takový tabulkový výkon, ale dle nastoleného trendu můžeme zvážit after party někde dál než v Domažlicích.


Autor článku: Tomáš Jedlička (Jedle)

07. 03. 2014