Spartak Modřany - ISŠTE Sokolov (3:2; 3:0)
Pražské družstvo hrající pod hlavičkou bratra sokola se vydalo směr zapomenutý kraj na západě naší republiky, aby se střetlo s nováčkem soutěže a to teamem VSK ISŠTE Sokolov – dále jen „Volejbalový Sportovní Klubu Integrované Střední Školy Technické a Ekonomické Sokolov“.

Někteří jedinci z 11 členné výpravy vzali výlet zodpovědně, a s vidinou prohlídky historického centra Sokolova vyrazili již v 7:10. I přes svou zálibu v turistice nakonec Kopáč se Žumem stihli dorazit na místo konání jednoho z posledních dvojzápasů sezóny včas, a tak se mohli připojit k již strečink aplikujícím spoluhráčům. Do prvního setu se vydal pro bodový přísun Bystro na N, Kudla na U, Sláva a Mazy na S a Horác se Zajochem na B. V poklidném tempíčku rozespalého sobotního dopoledne si tato sestava došla pro první set v poměru 25:20. Vyhraný set bez známky větší námahy však přinesl do řad sportovců ještě větší klid, a tak za poměrně silného klimbání hráčů, jak na hřišti, tak na lavičce nám druhý set utekl 19:25. Nepomohla tomu ani výměna smečaře – Sláva ven – Žum dovnitř. Nastolené „tempo“ nám však vydrželo i do poloviny třetího setu a tak bylo potřeba znovu vystřídat. Kudla ven – Ondra dovnitř a Žum ven – Peťa dovnitř. A náhle z jasně promrhaného setu 21:15 se zrodilo vítězství 31:29 a to především zvýšením nasazení a bojovnosti. Vyhrocená koncovka, kterou prakticky dohrál první rozhodčí sám, vzala sokolníkům dost sil, a tak nám další set proklouzl mezi prsty stejným poměrem jako set druhý (19:25). Bylo potřeba se upnout k tie-breaku. Ten jsme si však již od začátku pohlídali a jasným rozdílem třídy vyhráli 25:8.

Po klobásovém posilnění v místní občerstvovně jsme se vrhli do druhého zápasu jak hladoví psi. Chtěli jsme k prvnímu (ne příliš vydařenému) bodovému zisku přidat něco navíc. Bystro na N, Ondra na U, Mazy a Peťa na S, Horác a Zajoch na B. Nutno podotknout, že tento zápas se soupeř nevzmohl k žádnému vážnějšímu odporu, a tak přísun bodů na jeho straně plynul spíše z našich chyb a nepozornosti. Vyvrcholením byl třetí exhibiční set, jež dlouho vypadla na potupnou houstičku. Stav 25:19, 25:23 a 25:12 mluví za vše.

7. pozice v tabulce není sice obrazem kvalitního výkonu, který dokážeme podat, ale nutno podotknout, že výkon šel především v druhé polovině soutěže nahoru. Nezbývá nic víc než si přát, aby zápasů, po kterých se z Modřanské šatny ozývá „My hráli, ty čuměli!“ bylo čím dál víc.

Autor článku: Ondřej Stanke (Ondra)