Modřany - Bolka (3:2; 3:0)
Modřanský válec hostil jednoho z lídrů skupiny 2-M-A 2. Ligy mužů ve volejbale, a tedy team z Mladé Boleslavi.

Standardní rozcvička v místním baru Modřanského Sokola již napovídala, jaký bude vstup do zápasu. Tyto obavy se potvrdily ihned po úvodním hvizdu „skvěle delegovaných“ rozhodčích, na které ještě před začátkem hry někteří alkoholem zmožení hráči pokřikovali „konečně pořádný fanynky“. Velké množství nevynucených chyb dovolilo nevýrazně hrajícímu soupeři ujmout se vedení 1:0 na sety. Ale snad právě zmíněné rozhodčí (ano, dvě mladé ženské naděje českého volejbalového svazu) byly hnacím motorem a impulsem k tomu, že někteří hráči hráli na hranici svých možností, a tak se po dlouhém boji dostavilo srovnání stavu, a to po vítězství 28:26 v druhém setu. Rozjetý válec se soupeři nepodařilo zastavit ani set následující (25:18), a tak při následné změně stran svítilo na ukazateli 2:1 pro domácí a jistota bodu. Uspokojení z bodového zisku však rozhodilo hráče natolik, že si od stavu 14:11 pro soupeře přestali všímat míče, a tak následný set skončil debaklem 25:12. Naštěstí se podařilo rozjet výherně tiebreak a tak překvapení kola bylo na světě.

Modřany vs. Mladá Boleslav 3:2 (21:25, 28:26, 25:18, 12:25, 15:11)

Bystro, Kudla, Vilík, Mazy, Horác, Peťa, Kopáč –L.

Jak již velí tradice, tak v mezi zápasovém meetingu proběhlo pár kol „béžovky“ a hurá do druhého utkání. Klasický vlažný start, který směřoval k prohranému úvodnímu setu, se podařilo včas zachytit, a především zlepšenou obranou si dokráčel domácí team k vítězství v prvním setu (25:21). V soupeřových řadách se nenašel nikdo, kdo by byl schopen zvednout výkon družstva především v útočné fázi, a tak po 18-ti minutovém bušení do dveří Modřanské stodoly (resp. vystavěného bloku) si soupeřící družstva měnila strany za stavu 2:0 pro domácí. Mladoboleslavští byli nuceni udělat změnu v sestavě, která jim pomohla především psychicky, a tak už se zdálo, že třetí set bude pro domácí ztracený. Ovšem k tomu měl ještě co říct modřanský blok. A tak se ze stavu 24:21 zrodilo vítězství 25:24, kdy soupeř nebyl schopen dostat poslední balon na modřanskou část hřiště.

Modřany vs. Mladá Boleslav 3:0 (25:21, 25:15, 25:24)

Bystro, Ondra, Žum, Sláva, Horác, Ziky, Kopáč – L.

Z globálního pohledu postavení teamů v tabulce je to zisk „výborných“ pěti bodů. Při pohledu na vývoj obou utkání musím konstatovat ztrátu bodu. Soupeř působil chvílemi až bezradně, a nebýt velkého množství nevynucených chyb, především na podání, tak jsme mohli dorazit domů až pozdě v neděli. Takto jsme slavili jen do půl třetí ráno.