Sokol Modřany A - Žižka A (1:3)
Sokol Modřany A hostil ve čtvrtek 6.9.2012 Žižku A. Po prvním vyhraném setu nám svitla naděje na vítězství. Tato naděje ale netrvala moc dlouho a druhý set jsme prohráli se 17kou. Zlomový okamžik celého zápasu přišel v půlce třetího setu, který byl velmi vyrovnaný a opět nám začala svítat naděje na vítezství.

Volejbalové družstvo plné hvězd, TJ Sokol Modřany, sehrál svůj druhý zápas této sezóny v odbíjené proti mužstvu VK Žižka Praha A. Tento zápas byl přece jenom v jednom ohledu pro oddíl Sokol Modřany premierový a to tím, že se poprvé na domácí antukové palubovce Falcon arény odehrál zápas první třídy můžů.

Bohužel naše účast na druhém zápase už nebyla tak hojná jako při zápase prvním, ale každý průměrný volejbalista dobře ví, že síla našeho celku není v individualitách, ale naopak v týmové bojovnosti. Takže nás tato okolnost nemohla nikterak rozhodit. Nominace na hlavního zapisovatele a jeho pobočníka otáčeče byla uskutečněna klasickou střižbou “kámen, nůžky, papír”. Na tyto důležité pozice byli nakonec nominací usazeni Mirek Žebrák (Kolouch) - jako hlavní zapisovatel a Vojtěch David (Indy) – jako otáčeč. Ostatní borci se museli smířit s pozicemi ve čtverci 9x9m. Soupeř se sešel ca. v 7 hráčích a na celé utkání dohlížel začínající a v budoucnu doufejme velmi zkušený rozhodčí.

V prvním setu se nám dařilo vcelku dobře překonávat naši noční můru, příjem, a tudíž naše hra mohla pokračovat volejbalovým stylem (náhra a smeč). Tento styl hry nám přinesl první vítěný set letošní sezóny. V druhém setu jsme trošku polevili a nechali jsme tuto sadu soupeři. Pak ale začal zlomový set celého zápasu, do stavu 13:14 (pro soupeře) jsme hráli vyrovnaný volejbal. Za již zmíněného stavu se stala naší nepozorností chyba v otočení. Místo bodování jsme se otočili jako v případě ztráty a na podání místo Dvořky šel Indy. K naší smůle, soupeř nebyl z pralesa a našeho pochybení si velice šikovně a rychle všiml. Jeho reklamace vyrovnání na 14:14 způsobila horkou diskuzi nejenom mezi oběma tými, rozhodčím, ale nakonec vyústila v občanskou válku našeho týmu. Poté, co mladý rozhodčí šel zkontrolovat zápis (z kterého nemohl poznat jaký tým se špatně otočil) a přiznal našemu týmu bod (na 14:14), tak náš hlavní zapisovatel (Kolouch) znovu vstoupil do diskuze s nespokojeným soupeřem a přiznal naše pochybení. Jako spravný skaut, Brandon Walsh, poradil rozhodčímu, aby se náš tým otočil zpět, stav se opravil na 13:15 a pokračovali dál. Jak Kolouch řek, tak rozhodčí učinil. Toto ale vyvolalo velké rozhořčení u Kudly, který při náběhu na smeč procítěně řval: “Kolouchu já tě zabiju....Co si to dovoluješ?” a spoustu dalších komplimentních poznámek. Nicměné i přes toto naše skautské gesto, dobro nevyhrálo nad zlem a tento set jsme prohráli 15:25.

K otočení zápasu do čtvrtého setu nastoupili Indy s Kolouchem. S výraznou pomocí rozhodčího, který si asi ještě nestačil detailněji přečíst kapitolu “tažené balóny” v pravidlech volejbalu a jeho přesvědčivou rozhodností o balónu ve hřišti či v zámezí jsme i tento set nenastřádali ani 20 bodů.

První vítěztví v první třídě můžů budeme muset naší venkovní Falcon aréně a našim fanouškům přinést příště. Doufejme, že si příště uděláme pořádek ve vlastních řadách a rozhodčí budou mít možnost využít jestřábího oka.

Auror článku: Tomáš Dvořák (Dvořka)

Poznámka redakce: Rozhodčí byl natolik nezkušený že nejen řezal domácí družstvo, ale po brutálním zářezu se nebál na kapitána domácích vytáhnout žlutou kartu a to "jen" za dotaz zda si už nedělá prdel.