TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou – TJ Spartak Modřany

Další zápas nadupané druhé ligy zavedl hráče „modřanského válce“ na horkou půdu jednoho z favoritů soutěže týmu Jablonce nad Nisou. Poslední zápasy modřanských, které přinesly lehce zlepšené výkony a dokonce i nějaké ty tolik potřebné body do nepěkně se vyvíjející tabulky, dávaly všem hráčům a pár skalním fanouškům (pozdrav do Vinoře) naději, že nějaký ten bodík by se dal vyloupit i z jabloneckého svatostánku. Bohužel opak byl pravdou.

Do zasněženého Jablonce jsme dorazili, jak už je u našeho týmu zvykem v neúplné sestavě, kdy se k dlouhodobě absentujícím hráčům tentokrát přidali smečaři Vilík s Kapim. I přes všechny absence do rozcvičky před prvním zápasem nastoupilo 10 borců z hlavního města, kteří nechtěli prodat svou kůži lacino. Soupeř asi pod tíhou 2 porážek z minulého víkendu v Ervěnicích nechtěl ponechat nic náhodě a povolal do zbraně všechny své hráče včetně Oldana a Davida Steffana.

 

Do prvního zápasu jsme nastoupili v následující sestavě: distributor: Bystro, poklice: Ziky a Horác, bombeři: Zajoch a Žum, únik: Kudla a v roli libreta se představil Kopáč. Ve čtverečku byli připraveni Jedle, Mazy a Peťa. V prvním setu se Modřanům podařilo navázat na předchozí výkony a trpělivou hrou bez větších výkyvů jsme soupeři dokázali v polovině setu bodově odskočit a tento náskok jsme udrželi až do konce. V této fázi zápasu jsme slušně přihrávali a v útočné fázi jsme se prosazovali ze všech pozic s vysokou úspěšností. Bohužel tyto otáčky nedokázal „modřanský válec“ v dalším průběhu zápasu udržet a další 3 sety byly až na některé „posmrtné křeče“ Modřan odehrány zcela pod taktovkou týmu z Jablonce.

 

Čekání na druhý zápas jsme se rozhodli strávit v místní restauraci. Pod obavou ze spáchání tzv. „dietní chyby“ se všichni hráči rozhodli zvolit taková jídla, která do sebe těsně před sportovním výkonem soukají všichni vrcholoví sportovci. Jen pro zajímavost uvádím: bůček se zelím a knedlíkem atd. Aby toho nebylo málo, tak pitný režim byl v podobě chmelového nektaru a dostatečného množství naší oblíbené „béžovky“ také dodržen -).

 

Do druhého zápasu jsme nastoupili s odhodláním poprat se o dobrý výsledek v následujícím složení: náhra – Bystro, blok – Horác a Ziky, smeč – Zajoch a Mazy, univerzál – Kudla, libero – Kopáč. Vstup do zápasu byl z naší strany naprosto tragický. Než jsme se stačili rozkoukat, tak soupeř po velmi dlouhé šňůře tvrdých servisů z ruky Davida Steffana vedl rozdílem 10 bodů. Toto manko se nám již nepovedlo stáhnout a výsledek setu pro nás znamenal krutou, ale spravedlivou prohru. Další 2 sety byly i přes jejich prohru odehrány ze strany modřanských borců o poznání lépe, ale nízká efektivita útoků z obou kůlů a velké mezery v obranné činnosti nám nedovolily poprat se o lepší výsledek.

 

Modřanský válec se nachází v herní i výsledkové krizi, ze které nás může dostat jen a jen poctivá a tvrdá práce v tréninku. Každý hráč by měl začít hledat chyby primárně od sebe a zdravě se tím naštvat, jelikož kvalita kádru Modřan rozhodně neodpovídá jeho postavení v tabulce. Další možnost na vylepšení tabulkového postavení budou mít borci z Modřan již tuto sobotu 14.12.2013, kdy na své palubovce v útrobách Falcon arény přivítají hráče Domažlic.

 

Autor: Jan Bysterský (bystro


falconarena nove logo.png