Spartak Modřany - Chabařovice (0:3; 3:2)
Na zápas vyrazil modřanský válec v poměrně dobré náladě posílen dobrým výkonem z posledního zápasu předchozího kola s Turnovem. Nicméně hned ráno jsme se dozvěděli nepříliš povzbudivou zprávu, a to že budeme ze zdravotních důvodů (čti průjem jako řemen) bez Kopáče na liberu. Cesta do Chabařovic byla po prvotních komplikacích způsobených rošádou počtu vozů a jejich posádek celkem svižná a před halou domácích jsme se vykutáleli lehce po deváté.

Dopolední zápas:

Ačkoliv platí ustálené pořekadlo, že výtězná sestava se nemění, byly jsme nuceni toto pravidlo porušit z důvodu absence tří hráčů. Do prvního zápasu jsme nastoupili v sestavě Blok: Horác, Zajoch Smeč: Vilík, Péťa U: Kudla Náhra: Bystro Libero: Mazy. Začátek zápasu byl bez náboje z obou stran. Vývoj setu byl vyrovnaný pouze v první půlce, poté domácí začli silně odskakovat ve skóre, na což jsme nenašli odpověď a set skončil jasným vítezstvím domácích. Druhý set se nesl v duchu předchozího, my kupili jednu chybu v poli a na příjmu za druhou, a ani střídání téměř na všech postech nepřineslo výrazné zlepšení (resp. Něco se zlepšilo a zbytek se o to zhoršil). Třetí set byl kombinací prvního i druhého, ve větší či menší míře. Sečteno a podtrženo hladká prohra 3:0.

Odpolední zápas:

Po obdrženém výprasku dopoledne jsme se rozhodli udělat razantní změny v sestavě (s myšlenkou, že horší výkon než ráno už předvést nemůžeme, a tudíž nemáme co ztratit). Do zápasu jsme nastoupili bez libera s následující sestavou: Blok: Horác, Péťa Náhra: Bystro Smeč: Zajoch, Vilík U: Kudla. Od prvních výměn bylo vidět, že průběh zápasu bude vypadat úplně jinak než dopoledne. Modřanským se uklidnil příjem a hra v poli (čti přestali jsme pobíhat jak stádo splašených gazel), což vedlo ke zlepšenému výkonu na útoku. Začalo se nám dařit i za základní čárou, takže nám začínala fungovat i obrana na síti. Celkově vzato jsme soupeře v prvním setu k ničemu moc neputsili a set zaslouženě vyhráli. Druhý set jsme předváděli koncentrovaný výkon bez velkých výkyvů a set jsme opět urvali pro sebe. Třetí set byl k vidění poměrně pohledný volejbal z obou stran, bohužel se nám nepodařilo okolo 18 bodu uhrát pár ztrát a bodovek a do koncovky jsme  šli s tříbodovým mankem. Nicméně nesvěsili jsme hlavu a dále bojovali a koncovku dotáhli ze stavu 20:23 na 24:24. Bohužel dál už jsme se nedostali a sen na vítezství 3:0 se rozplynul. Čtvrtý set bylo na některých hráčích vidět, že jim takzvaně docházejí baterky a mají toho prostě plné zuby.  Soupeř nám začal postupně utíkat a v druhé půli setu bylo potřeba přemýšlet co s tiebreakem. Zkušená lavička nechala usednout k odpočinku Kudlu a Vilíka, aby byli případně fit na závěrečné klání. Za zmínku stojí nástup libera Mazyho na smeč, který se nerozpakoval a své dvě pobídky k útoku nekompromisně zakončil bodem a přidal i bodový blok, nicméně se jednalo pouze o úpravu skóre a na zvrat setu už bylo pozdě. Do páteho a rozhodujícího setu jsme nastoupili plni odhodlání ty dva body urvat. Od začátku se nám dařilo vcelku ve všech činnostech (odpočinek na lavičce očividně prospěl). Soupeři jsme odskakovali bod po bodíku a tiebreak s pohodlným rozdílem vyhráli.

Pochvala patří celému teamu, že po dopoledním debaklu nesvěsil hlavu a bojoval.

Autor článku: Jan Horák (Horác)