Spartak Modřany A - Turnov (1:3; 3:2)
V sobotu 9.11.2013 se v útrobách Falcon arény odehrál souboj prvních družstev Tabulky. Konkrétně prvního družstva TJ Zikuda Turnov a prvního od konce TJ Spartak Modřany. Souboj měl tedy jasného papírového favorita. Ale jak je v této soutěži běžné, papírové předpoklady nic neznamenají.

Modřanský válec měl tuto sobotu jasný cíl – připsat nějaké ty bodíky a posunout se tak z posledního místa tabulky. Do prvního zápasu jsme tedy nastoupili v sestavě která se ukázala hratelná na posledním venkovním zápase tedy konkrétně:

• Náhra – Bystro
  • Smeč – Vilík, Kapi
  • Blok – Horác, Zajoch
  • Účko – Kudla

První set byl velmi vyrovnaný. Tahali jsme se o každý bod a zhruba v půlce setu se nám podařilo i o pár bodů odskočit. V koncovce se ale opět projevila naše největší slabina a následovala série špatně přitaženejch balonů a dokonce dvou es. Moc nám nepomohla ani snaha některých našich borců, kteří se evidentně domnívali, že máme krátkou tělárnu a je ten správnej čas pokusit se posunout zeď za soupeřovou polovinou hřiště mocnou palbou servisů. První set jsme prohráli 24:26.

Do druhého setu nastoupila stejná sestava jako do prvního. Průběh setu byl velmi podobný tomu prvnímu. Opět se nám podařilo odskočit o pár bodů a o toto vedení jsme vlivem špatné rozehry záhy přišli a set prohráli 20:25.

Podstatná změna se odehrála ve třetím setu. Mezi setama jsme si vysvětlili, že zeď prostě servisem neposuneme a tudíž by bylo fajn dávat raději plachtu, kterou možná ubráníme. Zafungoval i příjem a tím pádem se nám začalo dařit i na útoku. Jelikož bylo celkem dobře přitaženo Bystro mohl rozdávat nahrávky tak jak se ve 2. lize sluší a nám se dařilo dobře nahrané balony nekompromisně skládat. V koncovce sice následovalo další menší zaváhání, ale naštěstí soupeř zkazil servis a k dalšímu jsme ho už nepustili. Set jsme vyhráli 25:23.

Ve čtvrtém setu byl opět problém s rozehrou a k tomu se přidala i neschopnost složit nahrané balony. Set jsme prohráli 19:23.

V mezičase následoval výborný oběd, lahev Morgena a několik korbelů zrzavého moku. Zároveň jsme usilovně přemejšleli jak vyřešit problém s příjmem, mezihrou a potažmo útokem z hlavního kůlu. Napadlo nás na první pohled šílené řešení, které mohlo vyjít a v minulosti i párkrát vyšlo. Tímto řešením byl přesun Zajocha na post smečaře. Problém byl v tom, že nás dorazilo tuto sobotu 12 a v prvním zápase se moc nestřídalo. Bylo tedy jasné, že když dáme zajocha na bombu tak to pár lidí naštve protože si prostě nezahrajou. Nicméně body opravdu potřebujeme a tím pádem bylo rozhodnuto.

Do druhého zápasu jsme nastoupili v sestavě:

• Smeč – Vilík, Zajoch
  • Blok – Ziky, Horác
  • Účko – Ondra

Hned od začátku zápasu bylo jasné, že naše rozhodnutí bylo správné. Zajoch výborně přijímal a z těžkejch náher nekazil. Navíc výborně zakládal blok a tím pádem supeř neměl téměř šanci se prosadit. Velkou posilou byl i Ziky jehož mocný blok naprosto zkazil den snad všem soupeřovým útočníkům. První set jsme vyhráli s přehledem 25:16.

Druhý set byl v podstatě stejný jako první. Našim borcům stouplo sebevědomí a osolené servisy, kterév minulém zápase létaly do zdí začali dopadat na palubovku soupeře. Celkově byl k vidění pěknej volejbal a teamovej duch. Jen ke konci setu zase začal trochu lítat příjem. Nicméně tento fakt jsme vykompenzovali výbornou hrou v poli a set jsme vyhráli 25:22.

Třetí set bohužel následoval výtok na přítahu a od toho se odvíjela i neschopnost složit balon. Hra v poli nám stále fungovala relativně dobře, ale ani to nám nepomohlo a set jsme prohráli 16:25.

Čtvrtý set se soupeř rozehrál a k vidění byl opravdu dobrý volejbal. Tento set jsme prohráli 18:25.

Poslední pátý set byl již plně v naší režii. I když v koncovce nám zase ulítlo několik příjmů soupeři to na výhru nestačilo a tím pádem si Modřanskej válec hrdě připsal další 2 body do tabulky.

Celkově to byl poměrně úspěšný víkend. Musím pochválit především Vilíka, kterej se konečně začíná rozehrávat. Je jasné, že musíme na tréninku poladit příjem a útok ze špatné náhry. Pokud se nám tohle podaří tak myslím, že nemáme problém se umístit někde v prostředku tabulky.

Autor článku: Tomáš Kudláček (Kudla)