TJ Spartak Modřany A – TJ Netolice 1892 (1:3; 1:3)
Po ne příliš vydařeném víkendu na palubovce TJ Lokomotivy Liberec se sešli Modřanští borci k prvnímu domácímu duelu této sezóny 2013/2014. Plni odhodlání vybojovat cenné body do druholigové tabulky proti ambicióznímu soupeři z jihočeských Netolic se naši borci sešli v dobrém počtu 10 hráčů.

Bohužel v kádru chyběla jedna z velkých opor na postu universála Ondra, který si naordinoval rýmičku. Dále do zápasu nemohl zasáhnout náš fenomenální středák Horác, jež si v minulém zápase strčil prst do Péti (Péťa 200 za zranění spoluhráče) a stal se tedy pro tento víkend zapisovatelkou bez možnosti zasáhnout do utkání. Již od první chvíle bylo jasné, že jsou Modřanští sokoli, hrající za zdejší Spartak, odhodláni nechat na palubovce vše a pokusit se pokořit neoblíbeného soupeře v čele s již legendárním kapitánem Kunratickým běžcem.

I nezávislý pozorovatel by mohl cítit drobné napětí už v průběhu rozcvičky. Hráči byli plni elánu a již od prvních chvi vysílali na polovinu soupeře projektily, které by se ve hře jen stěží bránily.

Za pár okamžiků však Modřanští zjistili, že i slibná rozcvičková pohoda na tak kvalitní tým, kterým bez pochyby Netolice je, nestačí. Soupeř si v průběhu setu vytvořil několika bodový náskok a ten udržel až do jeho závěru. V něm se podařilo domácím v podstatě nemožné a to, že ze stavu 19:24 pro soupeře snížili na 24:24. Po několika nervy drásajících výměnách však strhli na svou stranu vítězství v prvním setu hosté.

Do druhého setu vstoupili domácí s úplně jiným herním nasazením a najednou bylo vše úplně jinak. Modřanských bylo plné hřiště a dařilo se jim ničit soupeře dobře umisťovanými útoky. Netolice na Spartak v těchto fázích zápasu nenacházela recept a Modřany si pohodlně připsali druhý set ve svůj prospěch. Soupeř reagoval střídáním mladého nahrávače a pustili do hry zkušenějšího Suchého, který se v prvním setu představil na postu smečaře. Tento tah hostujícího trenéra se zdál být jako klíčový pro zbytek utkání. Již byl na hřišti jen jeden tým a tím byla bohužel Netolice, která získala utkání ve svůj prospěch 3:1 na sety.

Po krátké rozcvičce nastoupili oba týmy k odpolednímu utkání. To se neslo od prvních výměn v podobném duchu jako to ranní. Po klasicky vyrovnané koncovce prvního setu, který získali ve svůj prospěch hosté, se domácí vybičovali k zlepšenému výkonu v setu druhém a utkání bylo 1:1. V druhé setu Spartak navázal na předchozí sadu a zlepšeným výkonem si vypracoval až 7mi bodové vedení. Hostující trenér reagoval opět střídáním nahrávačů. Suchý zase vnesl do hry hostí klid a přičteme-li k němu totální selhání domácího týmu, který nedokázal zužitkovat ani sedmibodový náskok, bylo tu rázem vedení soupeře 2:1 na sety. Toto selhání domácího týmu zůstalo v hlavách hráčů i na začátku setu čtvrtého a hosté se rychle dostali do několikabodového vedení. Modřany reagovaly sérií několika střídání, podařilo se jim však výsledek čtvrtého setu jen nepatrně korigovat. Netolice si tak odvezla z Falcon arény i druhé vítězství z odpoledního utkání 3:1.

Snad si z uplynulých dvou víkendů vezmou Modřanští borci nějaká ponaučení a dokážou se lépe připravit na další utkání, která je čekají již příští sobotu v Jirkově s družstvem Jirkov – Ervěnice.

Tak jako staré dieselové motory i Modřanský válec se zahřívá pomaleji a proto doufejme, že se brzy rozjede na plné obrátky, začne znovu trápit soupeře na hřišti a vykrádat jim body z jejich svatostánků, jak tomu bylo i v minulých sezónách.

Autor článku: Tomáš Mužík (Žumík)