Letní dobrodružství Modřanského Válce – Dřevěnice 1

Jak se ve volejbalovém světě říká, kdo nehrál v Dřevěnicích, není volejbalista. A protože hráči z Modřan jsou volejbalisti tělem i duší, nemohli na tomto prestižním turnaji chybět. První Dřevěnice v sobotu startují juniorská a extraligová družstva. Bohužel ani do jedné z těchto kategorií naši borci nepatří a tím pádem byl odjezd naplánován na sobotu.

Do Dřevěnic jsme dorazili v sobotu odpoledne a to už byl turnaj extraligových a juniorských družstev v plném proudu. Bylo se tedy na co dívat a teplota 38° přímo sváděla k návštěvě nejbližšího výčepu. Neodpustili jsme si ani místní specialitu jménem „houskokráva“. Po nezbytných společenských konverzacích jsme svolali předzápasovou poradu ke karavanu. Během této porady se podávala jako aperitiv Becherovka míchaná s citrónovým tonikem. Po chvíli nám bohužel tento mok došel a tak jsme přesedlali na ověřenou kombinaci Gin+Tonik. Když i tento iontový nápoj došel, byla porada ukončena a následovala rozcvička a protažení svalů na tanečním parketu.  

Po celkem vydařeném startu na Vranově jsme se na prvních Dřevěnicích nemuseli bát ostudy a maskovat se za Modřiny. Přihlásili jsme se hrdě pod názvem TJ Sokol Modřany. Naštěstí v neděli ráno přišla prudká bouřka. Ta posunula start turnaje zhruba o hodinu, což nám umožnilo probrat se z alkoholového opojení a připravit se na hru.

Ze skupiny jsme postoupili z prvního místa do mezikola, které se nám také podařilo vyhrát. Cestou do finále jsme se potkali s naším velmi dobře známým soupeřem – Malou Skálou. Po krátkém přetahování v začátku zápasu se nám podařilo vyhrát a čekal na nás zápas o první místo. Zde jsme narazili na dalšího známého soupeře z ligy, a to na Prasyl Mladá Boleslav. Finále bylo opravdu vyhrocené a chvílemi bylo vidět i nějaký ten volejbalový moment. Bohužel tento soupeř byl nad naše síly a tak nám muselo stačit celkové druhé místo.

Každopádně druhé místo v Dřevěnicích je velký úspěch a plaketka se bude velmi dobře vyjímat ve Falconaréně za barem na poličce slávy vedle dalších plaketek z minulých ročníků.

 

Autor článku: Tomáš Kudláček (Kudla)


278.JPG 280.JPG 289.JPG