Sokol Modřany A - Smíchov (3:1)
Mužům Sokola Modřany A se podařilo vyhrát první zápas v jedničce! Až na první set to byl poměrně vyrovnaný zápas. V prvním setu se totiž projevila naše největší slabina, kterou je příjem a hostující Modřany prohráli hladce 25:15.

V úterý 11.9.2012 Modřanské Áčko sehrálo zápas na hřišti Sokola I Smíchov. Tomto utkání jsme všichni věřili v první výhru, neboť soupeř také postoupil ze druhé třídy jako my a tudíž měl papírově patřit k těm hratelnějším.

Na zápas dorazila plejáda borců v dresech s kombinací pampeliškově žluté a sytě modré barvy. Poprvé také dorazil Mazy a Pene. Chyběl mlaďas Péťa, Kolouch, a Dvořka, jenž hrál minule tak dobře, až se mu z toho utrhlo rameno.

Po velmi kvalitní rozcvičce následovalo dlouhé rokování o sestavě, které vyvrcholilo střižbou blokařů. Nastoupili jsme ve složení  lodivod Bud, bombeři Sláva a Mazy, na desce Zdena s Indym a na účku velkorážní kanon Kudla.

Před zahájením zápasu se nás soupeř pokusil rozhodit desetiminutovým hledáním uklizené lajnovačky, a přehlídkou triků na jízdním kole, což se mu povedlo. Je zajímavé jak nás pokaždé rozhodí něco jiného. Hned první balon jsme rovnou z příjmu poslali do plotu a pak to začalo. Špatnej příjem - bod pro soupeře. Příjem dobrej, špatná náhra - bod soupeř. Příjem dobrej, náhra dobrá ,útok do spodní pentle…. A tak pořád dokola. Konečný stav setu, ve kterém zaznělo mnohokrát slovo na P a snad ještě vícekrát slovo na Č,  byl roztomilých 25:15 pro Smíchov.

Druhá sada začal o poznání lépe, na hřiště šel místo Indyho Fífa a začal nám fungovat příjem(ne díky Fífovi). Bud díky tomu krásně trhal obranu soupeře a my poctivě ztrátovali. Zlom v setu přišel v okamžiku, kdy šel Mazy na servis a předvedl nehoráznou kanonádu několika podání. Tento masakr si vyžádal dokonce timeout ze strany soupeře, ale ani ten jim nepomohl zastavit palbu esíček v podání snipera Mazyho. Náskok který tímto vznikl nám stačilo udržovat až do konce druhého setu a vyhrát 25:20.

Třetí set v podstatě kopíroval průběh druhého akorát soupeře na servu rozstřílel, a to doslova, Sláva. Konečně se na nás taky dalo dívat a začali jsme si konečně věřit. Set skončil s devatenáctkou na ukazateli na straně soupeře.

Ve čtvrtém setu soupeř evidentně znervózněl a začal všechno hrát přes svého hovaďáka (Golema), kterej chodil horem a luxusně servíroval. Naštěstí jsme si udělali hned na začátku malý náskok a nepouštěli  soupeře před sebe. V koncovce jsme se sice začali klasicky sypat, ale Mazy se Slávou nás  naštěstí opět podrželi na servisu,takže nakonec slavíme první a snad ne poslední vítězství v soutěži.

Jen doufám, že každá naše výhra nebude následovaná kalením do rána, protože pak ten kdo má napsat článek má velké problémy s pamětí.