Spartak Modřany A - Mladá Boleslav (3:1; 1:3)
V sobotu 1.12.2012 změřil Modřanský válec síly s velmi zkušenými borci z Mladé Boleslavi. Byl to opravdu velmi vyrovnaný zápas. Jak to probíhalo z pohledu našeho trenéra si můžete přečíst v následujícím článku.

Sobota 2.11.2012

8:45 – Ondra, Kudla, Tury, Zajoch, Žumík

8:55 – Bystro, Vilík, Pája, Horác, Kopáč

…………………

9:59 – Závin + zápis a registračky

Jsou tomu již tři dny, co se sešla hrstka mladých a odvážných gladiátorů ve všemi nechvalně známé „Falcon aréně“. Ti, jež rozeznají postavení Měsíce v souhvězdí Merkura, přišli včas, a společně otevřeli brány prastarého zápasiště. Při příležitosti oslav páteční kocoviny (Bystro, Vilík) začali jedinci s přípravami kolbiště, jež se vyznačuje, pro některé z nás, nepřekonatelně vysokou sítí. Samozvaně „vyvolení“ se již tradičně této oslavné přípravy neúčastní, a s klidem jim vlastním, vdechují zapálené slámky vytažené z krabičky černobíle věštící příchod smrti.

Odbitím desáté hodiny bylo započato první klání, jež se vyznačuje vzájemným přetahováním o nafouknutou kožku trikolorové barvy. Do první linie obránců nedobytnosti tvrze modrého sokola byli vysláni následující zápasníci – Bystro, Ondra, Tury, Zajoch, Pája, Vilík a Závin. Jelikož tato parta odvážných byla složena z vyznavačů různých bojových taktik, trvalo takřka celé první kolo, než si navzájem porozuměli (22:25). Již však druhé kolo prvního klání naznačilo, že pokud najdou borci společnou řeč, bude jejich vítězství dlouhodobě opěvované (25:23). Všechny počáteční multikulturální rozdíly byly brzy překonány, a hned v dějství třetím dokázali uštědřit soupeři pěkný políček (25:20). Soupeř se však nezalekl, a z prachu a popela vykřesal jiskru naděje, kterou však modřanští válečníci brzy sfoukly (25:23). Největší přičinění tomuto vítězství měli především bojovníci známí pod jmény Bystro, Ondra a Vilík, jež se energicky zbavovali nafouknuté kožky okamžitě po akustické signalizaci hlavního dozorce zápasu. Dále pak Tury a Zajoch, jež v rychlém sledu přesouvali kožku za síť na soupeřovu polovinu, a to tak rázně, že ji soupeř již nebyl schopen vrátit zpět. A v neposlední řadě Kapi a Závin, jež vynášeli předmět zájmu do vyšších pater Falcon arény za účelem jeho ochlazení.

Druhé klání bylo posunuto na čtrnáctou hodinu, aby si stihli bojovníci ošetřit rány a nacpat si břuchy (Kudla). Po jistých ztrátách byli přesunuti do první linie nový bojovníci plní sil a odhodlání (Kudla, Kopáč, Horác a Žumík). Ti, již poučeni komunikačním nezdarem dopoledního výpadu, utužili vztahy v době poledního klidu pomocí zelené tekutiny peprmintové chuti. Tato jim však vydržel v krvi kolovat pouze první kolo (25:22). V druhém kole hráč hanlivého označení „libero“ (Závin) se marně snažil zkrotit kožku, již se soupeř zdárně zbavoval z poza hranic kolbiště. Tyto liché pokusy vedli k emocionálnímu výstřiku jednoho ze spolubojovníků, jež je v aréně znám jako Kudla. Však ani tato snaha, jednoho z nejtěžších gladiátorů vůbec, nevedla k cíli, a tak druhé kolo druhého dějství připadlo soupeři v poměru 14:25. Bohužel ani pokračování souboje nevyznělo úspěšně pro domácí stoupence, a tak splašenou kožku, odraženou od o přihrávku snažících se borců, Bystro jen těžko naháněl po celé aréně (20:25). Ani poslední z vypsaných kol nic nezměnilo (22:25), a tak se udatní hrdinové rozešli smírně po třech bodech.

Oslava získaných bodů proběhla v suterénu arény, kde si jednotliví gladiátoři čistili organismus pomocí kvašené lihoviny a tekutin o vyšším obsahu mátožné látky. Tato jim vydržela v krvi až do pozdních ranních hodin, kdy se jako hrdinové navraceli domů.

 

Autor článku: Ondřej Stanke (Ondra)

04. 12. 2012