Spartak Modřany A – TJ Sokol Malá Skála (3:0,2:3)
Poslední listopadový víkend se modřanští vydali k dvojzápasu do Malé Skály. Podle tabulky a předchozích výsledků se mělo jednat o jednoduché zápasy, jelikož borci z Malé Skály marně čekali na vítězství od začátku sezóny, ale opak byl pravdou. Domácí bojovali a dělali problémy.

I přes zmatky při odjezdu v podobě zapomenutých dresů pro novou tvář Turyho, se podařilo do haly dostat včas a „precizně“ se rozcvičit. Už rozsmečování napovídalo, že domácí jsou nahecovaní, zatímco my jsme se na síti prali sami se sebou. Modřany nastoupili v této sestavě: Bystro na náhře, Kudla na účku, Kapi s Vilíkem na bombě, Tury s Horácem na bloku a na liberu Závin. Na lavičce zůstali Žumík s Kopáčem. První míče jsme se prali s příjmem a poměrně tmavou halou. Domácí si udělali náskok, ale neunesli tlak v koncovce a po šňůře 5 bodů se sesypali. První set jsme vyhráli 25:22. Druhý set měl opačný průběh. Servisem jsme nedali domácím šanci na nějakou kloudnou akci a do prvního technického time-outu se šlo za stavu 8:1. Tento náskok jsme bezpečně udrželi do konce, 25:11. Třetí set měl podobný průběh jako set první. Opět jsme celou dobu dotahovali, ale v koncovce jsme soupeře opět zlomili. Třetí set 25:21 a výhra 3:0.

Pauzu mezi zápasy jsme si zpříjemnili v místní kantýně gulášem a „jonťákama“ ze Svijan.

Už při rozcvičce před druhým utkáním nám bylo jasné, že další prohra, už dvanáctá v řadě, soupeře nepoložila. Domácí do toho při rozsmečování řezali hlava nehlava. Do druhého zápasu nastoupila lehce pozměněná sestava. Na náhře stále Bystro, ranař Kudla na účku, dvě věže Tury a Horác na bloku a na liberu opět Závin. Změna nastala na postech smečařů, kde nastoupil Žumík s Kopáčem. Na lavičce tedy zůstali Kapi s Vilíkem. Hned v prvním setu se nám podařilo několikrát ubránit a bylo z toho vedení 11:2. Bohužel jsme ho prohospodařili a „věnovali“ jsme domácím první set poměrem 23:25. Ve druhém setu jsme se museli vypořádat s ne příliš sportovními výkřiky, které se ozývaly z publika. Někteří z nás to neunesli a poslali podání skoro do diváků. Nicméně set byl vyrovnaný a rozhodla koncovka, kterou jsme zvládli lépe a vyhráli 25:22. Ve třetím setu nám ujel vlak hned na začátku setu a manko už jsme nedokázali stáhnout. Domácí třetí set získali poměrem 25:16 a byli hodně blízko první letošní výhře. Ale do čtvrtého setu nastoupili jiní modřanští než do předchozích setů a soupeře smázli 25:17. Rozhodovat musel tedy tie-break. Úvod nám vyšel, ale slibné vedení 5:1 se postupem času ztenčovalo. Za stavu 13:12 ve prospěch Modřan pomohla domácím při podání páska a bylo z toho eso. To nás položilo a nedokázali jsme se z toho dostat. Malá Skála tedy vyhrála první zápas v sezóně 3:2.

Do tabulky jsme si tedy připsali 4 body. Bohužel byla přerušena sedmi zápasová série výher, kterou však můžeme začít napodobovat příští víkend doma s Mladou Boleslaví.

Autor článku: Martin Turský (Tury)