Spartak Modřany A – Zikuda Turnov (3:0,3:0)
Druhý listopadový víkend změřili borci z Modřan své síly s nováčkem soutěže z Turnova. Pohled na tabulku ukazoval, že se nebude jednat o žádný snadný zápas, jelikož soupeř se držel v tabulce nadupané druhé ligy velmi vysoko s 6 vítězstvími a 4 porážkami. Hráči Modřan šli do zápasů s touhou potvrdit zlepšující se formu z posledních týdnů a rozšířit prozatímní sérii 3 vítězství v řadě.

Po „pínařských“ hodech z minulého týdne, kdy více než polovina hráčů Modřan byla za svůj pozdní příchod do haly odměněna další drobnou pokutou do klubové kasy, si tentokrát borci od řeky Vltavy dali pozor a až na jednu výjimku přišli včas. Předzápasová příprava Falcon arény tedy proběhla v klidu a po nezbytném doplnění tekutin v podobě tradiční kávičky a v poslední době ještě tradičnější Becherovky se mohlo vyrazit na plac.

Rozcvička před prvním zápasem již podle nahecovanosti a razance úderů borců na obou stranách naznačovala, že se bude hrát opravdu pěkný sport. Modřany nastoupily do zápasu v této sestavě: dispečer nahrávek Bystro, vystavitelé stopek na síti Horác a Peťa, kůlová kladiva Vilík a Pompe, roli libera ztvárnil v tomto představení Kolouch a na univerzálu hrál mistr ladných pohybů Kudla. Ve čtverečku byli připraveni: Ondra, Sláva, Žumík a Kapi. Již od úvodních výměn bylo jasné, že zápas bude velmi vyrovnaný. Soupeř z Turnova hrál rychlou hru, která svědčila především jejich univerzálovi, jehož útoky i servis byly pro modřanské soukolí po celý zápas velkou hrozbou. Domácí celek se ale nechtěl nechat zahanbit a předváděl soupeři, že v tomto zápase rozhodně nemá v úmyslu ztratit body. Dařila se hra středem sítě, smečaři z hlavního kůlu zodpovědně připisovali body a po pomalejším začátku se k velmi dobrému výkonu rozehrál náš univerzál Kudla. Dařila se i obrana na síti a dokonce jsme byli schopni i něco zvednout v poli a získat bodové balóny v náš prospěch. Příjemný překvapením alespoň pro mě bylo zjištění, že se po nějakém čase do hry modřanského týmu vrátila bojovnost, díky které jsme byli schopni zvládnout 3 vyrovnané koncovky (25:23,25:22,27:25) a ukončit tak zápas poměrem 3:0 na sety v náš prospěch.

Přestávku mezi zápasy zpříjemnilo sledování hokejového zápasu Česká republika – Rusko a samozřejmě tradiční oběd v podobě dovezené pizzy, u které nesmělo chybět dostatečné množství chmelového nápoje, a Becherovka opět tekla proudem.

Do druhého zápasu nastoupil modřanský tým s odhodláním urvat ve svůj prospěch další 3 body v pozměněné sestavě: nahrávka Bystro, blokaři Horác a Peťa, smečaři Sláva a Žumík na univerzálu hrál Ondra a libero Kolouch. V pozměněné sestavě nastoupil i náš soupeř z Turnova. V tomto případě se ale spíše jednalo o změnu vynucenou, jelikož jim na prvoligový zápase odjel univerzál, který byl v prvním zápase jejich nejvíce bodujícím hráčem. Samotný zápas měl podobný průběh jako dopoledne. Soupeř hrál houževnatě s chutí prát se o každý balon, ale hráči Modřan podali stejně jako v prvním zápase koncentrovaný výkon, který se přiblížil výkonům, jaké podával tento tým v minulé sezóně. Opět se dařil útok středem sítě, kde oba blokaři útočili s vysokou úspěšností, na smečařském postu podali dobrý výkon bulharský bijec Sláva a Žumík a na univerzálu se po dopoledním vystoupení Kudly nenechal zahanbit Ondra, který velmi dobře útočil z handy i doskoku. První set byl opět velmi vyrovnaný a dospěl až do koncovky, kterou modřanští získali ve svůj prospěch v poměru 28:26. Druhý set byl jasnou záležitostí Modřan a set skončil našim vítězstvím 25:18. Ve třetím setu za vedení 14:7 už jsme asi mysleli na pozápasové oslavy a polevili v koncentraci. Soupeř z Turnova toho okamžitě využil a set opět dospěl do vyrovnané koncovky. V té jsme prokázali více zkušeností a získali jí ve svůj prospěch v poměru 27:25. Celkově tedy borci z Modřan vyhráli i druhý zápas 3:0 na sety.

Do tabulky jsme si připsali dalších 6 bodů a natáhli sérii vítězství na 5 zápasů v řadě. Nesmíme ovšem usnout na vavřínech, jelikož se i přesto, že se nám daří v poslední době zápasy vyhrávat, vyskytuje v naší hře spousta chyb a hluchých míst, které musíme v tréninku a dalších zápasech postupně odstraňovat. Doufejme, že se nám podaří vést se na vítězné vlně i za 14 dní, kdy zajíždíme k dalším mistrovským zápasům do haly Malé Skály.

Autor článku: Jan Bysterský (Bystro)