Spartak Modřany B - VSK Přírodní vědy UK Praha C (1:3)

V pondělí 29.10.2012 nás čekal zápas v “supermoderní” hale VŠE proti Přírodním vědám, jednomu ze dvou favoritů soutěže, který zatím ztratil pouze jeden set. V šatne nás trochu zaskočila pětka za skřínku. V hale zase to, že máme jen patnáct minut na rozcvičku, z čehož byl Indy nepříčetnej.

To že už při rozcvičce není nikdo kromě, středáků občas schopnej do toho pořádně praštit aniž by to neskončilo v saku nebo v autu je prostě smutné. Ale což. Horkáč to zkoušel hodně hecovat před zápasem a takhle bych si to představoval od všech. Přírodky byly v dost oslabený sestavě bez svejch nejlepších kůlářů, ale moc jim to nevadilo, stačilo dostat míč na naší polovinu a my už si to nějak poserem. Přitom si myslim že proti nám hráli několikrát o hodně lépe než tenhle zápas. Když nás rozebere vysoká plachta nebo rotovaný podání ze země je prostě něco špatne. Pene tomu taky moc nepomoh, ale rozhodně podal lepší výkon než minule hlavně co se týče středů. Odešli sme s patnáctkou a Horkáč nás chtěl asi povzbudit tim, že jestli budem takhle pokračovat už nepřijde.

V druhém setu se nám dařilo vše o hodně lépe. Máca přestal chodit na příjem a docela se to zlepšilo. Fungovala hra středem a kůlaři začali konečně taky skládat. Přírodky si mysleli, že to maj v kapse a zbytečně kazili. Nakonec sice dotáhli náš náskok, ale naštěstí nám trochu pomoh rozhodčí a set jsme nakonec uhráli ku čtyřiadvaceti.

Každej normální tým by vyhranej set zvednul, my ale nejsme normální tým. Třetí a čtvrtej set byla smutná podívaná a z naší strany to nemělo se sportem nic společnýho. Dostali jsme s dvanáctkou a šestnáckou a šli brečet do šaten. Je jednoduchý jebat Peneho,ale když utočníci na kůlu složí jednu z deseti špatných náher tak to asi není uplně jen jeho chyba.

Mám pocit že nám chybí úplný základy týhle hry. Nevíme, kde stát, jak blokovat, kdy dát podání na jistotu, kam nahrát (nebo vůbec nahrát), na přijmu mlčíme, v poli se nehneme atd… A když nebudem opravdu chtít a nezačnem na tom makat je tahle sezona naše poslední.


Autor článku: Zdeněk Pekař (Zdena)


falconarena nove logo.png