Spartak Modřany "A" 2010-2012
Volejbalistům Spartaku Modřany se v sezóně 2011/2012 podařilo nejen udržet druhou ligu, ale dokonce se umístili na druhém místě! A protože nám žačíná nová sezóna a navíc se konečně podařilo rozjet důstojné stránky je na čase napsat první krátký článek, který má za úkol nastavit laťku pro další články především reporty ze zápasů.

Jak to celé začalo.

Psal se rok 2010 a hráčům Spartaku Modřany se po dlouholetém snažení konečně podařilo vyhrát pražský přebor a následně i baráž o druhou ligu. Výhra baráže měla částečný dopad na složení teamu jelikož nám odešlo druhé účko(Horkáč), bomber Závin a libero Máca. Tyto ztráty se podařilo kompenzovat příchodem dvou smečařů konkrétně Pechyho a Síči. Na post účka pak přišel Bůďa.

Druhá liga byla pro většinu z nás něco nového. Najednou bylo potřeba dodržovat určitá pravidla na které se v nižších soutěžích kašle. Třeba první zápas v Rakáči jsme neuměli ani pořádně vystřídat, překvapením byly i papírky s postavením, které nám dělaly problém nejen při prvním zápase. Občas se nám stalo, že nahravač hrál na bloku smečař na náhře a účko na smeči. Ale brzo jsme se otrkali a v sezóně 2010/2011 jsme nakonec obsadili páté místo v tabulce.

Do další sezóny tedy 2011/2012 jsme nastupovali s tím, že bysme se opět rádi pohybovali někde okolo středu tabulky. Dobrou zprávou pro nás byl návrat závina a příchod dalších hráčů. Na post účka přišel výměnou za Bůďu Ondra. Zároveň se k nám přidal i Pompe a Péťa. Bohužel nás opustil cestovatel Pechy, který se přestěhoval do USA takže na tréninky a zápasy to má trochu z ruky.

Ondra s bystrem na sebe vzali nelehký úkol trenéra a začali připravovat kvalitní tréninky. To se velmi brzo projevilo na našem herním projevu. V poli se udělal pořádek a tak nějak nám to najednou začínalo celkem jít. Zhruba v půlce sezóny jsme se v tabulce posunuli na první místo, kde jsme se drželi téměř do konce. Najednou se začalo spekulovat, co kdyby se nám to náhodou podařilo udržet... Čili následovala velká válečná porada, kde padlo rozhodnutí, že první liga by znamenala velké změny v teamu a hrajeme to přece jen hlavně pro zábavu a kvuli partě lidí která v modřanech je. Na konci sezony se stejně ukázalo, že porada byla zbytečná jelikož jsme se nakonec umístili na druhém místě. I to je ovšem obrovský úspěch modřanského volejbalu.

Co bude dál.

Na sezonu 2012/2013 si klademe jako hlavní cíl udržet se ve druhé lize, užít si spoustu srandy a zahrát si dobrej volejbal. V týmu opět došlo k menším změnám. Opouští nás bomber Jindra jelikož se přestěhoval na druhej konec Prahy a hodinové dojíždění na tréninky v kombinaci s prací by nezvládal. Otázkou je jak na tom bude termit. Zatím jsou informace, že bloavá záda stále zlobí. Dalším oslabením je snad dočasná absence zajocha, kterej se poflakuje někde po alijašce a dle informací se má snad vrátit někdy v říjnu. Nově se k nám přidal smečař Tomáš. A v jednání jsou další hráči. První trénink máme 7. září tak uvidíme jak nám to půjde.

První zápas hrajeme doma ve FALCON ARENĚ s Jabloncem v sobotu 29.9.2012 od 10:00h a moc se těšíme na všechny naše  fanoušky.

Autor článku - Tomáš Kudláček (Kudla)

03. 09. 2012