Modřanský válec se konečně rozjel! Spartak Modřany A - Praga (3:1, 3:2)
Ano je to tady! Tuto sobotu si volejbalisté Spartaku Modřany "A" připsali první dvě vítězství a tím pádem i 5 bodů. Jak již bylo předpovězeno Modřanský válec má opravdu pomalejší rozjezdy, ale jakmile se jednou rozjede tak jde jen velmi těžko zastavit. Při posledním utkání bylo vidět, že se na nás začínají projevovat následky tréninků. Začala nám jít tolik proklínaná hra v poli a dokonce se několikrát povedlo zablokovat a zaútočit středem.

Sobota 13.10. 2012 byla pro Spartak velmi důležitá, hrálo se totiž mistrovské utkání proti celku TJ Praga a naši borci chtěli přepsat kladnou nulu na bodovém ohodnocení v tabulce a zužitkovat tak třítýdenní intenzivní přípravu. Jak již bylo zmíněno v předchozím článku, marodka naší mlátičky byla dosti velká, a ne všichni na hřišti byli zcela 100 % fit.

Do prvního setu jsme vlítli a soupeře udolali 25:20. Naneštěstí v druhém setu jsme měli lehčí herní kocovinu a soupeř nám naplácal 25:21. Během zápasu nás nikterak výrazně netrápil příjem a ani hra v poli nebyla vůbec špatná. Jediné vrásky nám způsoboval universál soupeře, jež cedil přes naše bloky balony jako nudle přes jednovrstvé papírové kapesníčky značky Mince. Tento neduh se nám ovšem podařilo v průběhu zápasu vypilovat a naše bloky se v jistých situacích zdály zcela neprůchozí, právě z bloků sázel Péťa svojí volejbalovou lžící míče na palubovku soupeře. Průběh zápasu přerušilo na chvíli samozranění  Závina, jež po obětavém skoku nevybíravě napadl lavičku hlavou. Po úderu zůstal klečet na zemi a bylo na něm vidět, že je raněn. Někteří členové družstva si mysleli, že je raněn psychicky a pouze lituje nevybraného balonu. Za pár okamžiků bylo ovšem na Závinovi jasně patrné mechanické poškození. A jelikož jednorožci podle pravidel hrát nesmí, byl střídán za Vilíka a ihned ošetřen. Kdyby se jednalo o deformaci psychického rázu, klub je vybaven ozdravovnou, která je umístěna v suterénu Falcon arény a zásobena v dostatečném množství nezbytnými medikamenty. I po vystřídání nedošla našemu celku volejbalová pára a Modřanský válec nešlo zastavit. Smeče Vilíka padaly s noblesou na soupeřovo hřiště. První zápas nakonec domácí celek vyhrál v poměru setů 3:1.

Po chutném poledním rautu se odehrálo doslova drámo. Obměnili jsme smečaře a univerzála a vpluli do dalšího utkání. Zápas se začal slibně rozjíždět a v tom si najednou v půlce druhého setu alternista národního baletu Kudla přivodil dnes již druhé samozranění. Při doskoku velmi podobnému kreacím z labutího jezera pod váhou jeho muskulatury povolilo kolínko, a bylo na světě střídání. Celý tým byl najednou herně vysušen a Modřanský válec nemohl dosáhnout svých provozních otáček. Proto se trochu zariskovalo a došlo na sérii střídání. Zlomový okamžik zápasu měl na svědomí Ondra, který v koncovce 4. setu vylovil ulejvku soupeřova nahrávače, jak klíče ze záchodu a tímto zákrokem poslal Modřany do pátého setu. V pátém setu se nám naplno rozjel blok a soupeř do něj bezhlavě leč marně bušil. Poté co se soupeřovi povedlo 3x po sobě trefit blok tak dobře že si to prostě narval pod nohy, bylo o výsledku pátého setu rozhodnuto v náš prospěch. Spartak Modřany si tak připsal na konto další dva body což mělo velmi pozitivní dopad na tabulkové ohodnocení Spartaku.

Na další zápas vyráží Modřanský válec na výlet do Netolic tak doufejme, že cestou neztratí páru a do Falcon arény přiveze další body.

Autor článku: Michal Slavíček (Sláva)