Spartak Modřany trápí marodka<br /> Modřany-Chabařovice 1:3, 1:3
Jak již napovídá titulek máme velký problém s marodkou. Na soupisce je čtrnáct borců, kteří mohou nastupovat do zápasů. Na důležitý sobotní zápas proti velmi kvalitnímu soupeři VK Slovan Chabařovice jsme se ale sešli pouze v devíti lidech. Pravdou je, že nás mohlo být 10, ale to by Sláva nesměl v pátek chlastat a v sobotu ráno nedorazit na sraz. V tomto zápase se projevil náš zatím největší problém a tím je nedostatek tréninku. Ukazuje se, že opravdu před sezonou nestačí dva tréninky na které navíc přijde jen půlka lidí.

Výlet na severozápad Čech

Na první venkovní zápas nás poslal los soutěže na severozápad, přesněji do Chabařovic. Minulou sezónu si tuto cestu užilo jedno auto plnými doušky a jeho posádka měla možnost shlédnout tuto oblast více než podrobně a všem o tom povyprávěli natolik, že letos už nikdo neměl potřebu objevovat zapomenuté kouty naší krásné vlasti. I proto nebylo vůbec potřeba vstávat tak brzo, což nebylo vůbec po chuti Slávovi, protože obě auta dojeli velice na čas s předstihem zhruba půl hodiny, kterou by nejeden člen modřanské letky využil určitě mnohem lépe. Obzvlášť, když je začátek zápasu netradičně v nekřesťanskou hodinu a to už od 9:00 a to z důvodu křížení zápasů s Neratovickými děvčaty, se kterými jsme měli ze začátku i sdílet šatnu, než někoho napadlo, dát dva týmy mužů do jiné dvakrát menší šatny.

Toť tak zhruba všechno k ranním nepříjemnostem a jdeme se věnovat volejbalu. Jak jsem naznačil výše, přijeli jsme v oslabeném počtu a to v devíti, protože Sláva měl prostě těžké ráno a budík spíš poslouchal jeho chrápání než on jeho zvonění. Dnes už se nemůžeme vymlouvat na první zápas sezóny, ani na posily co loni nebyly a už vůbec ne na to, že máme za sebou jen jeden trénink. V sobotu to už byl prostě zápas naostro a my ho chtěli vyhrát, jak by řekl jeden klasik (třeba já :-D) body jsou body! Začal zápas dvou týmu z vrcholku tabulky minulé sezóny a tak byla cítit i ta  správná soupeřivá atmosféra, která ale hrála do karet především domácímu týmu a my se ne a ne chytit. Nutno dodat, že v koncovkách prvního a druhého setu rozhodčí vůbec, ale vůbec nepředvedli dobrý výkon, který se odrazil především ke smůle hostujícího týmu. To se rozhodčí snažil „vykompenzovat“ v dalších dvou setech a stal se spíše už jen terčem nadávek a posměšků obou družstev. A to i přesto, že další dva sety přidělil fifty fifty... V naší hře se objevovalo spoustu chyb, začínající nepřesným příjmem a hlavně obrovskou neschopností překonat síť popřípadě (ale jen pro ty opravdu povedenější okamžiky) překonat blok.

Po delší pauzičce, kterou zapříčinila děvčata 5ti setovou bitvou jsme nastoupili na druhý zápas. Sakra ten už to chtělo vyhrát a tak jsme tam vlítli, snažili se, tlačili na pilu a občas i vedli, ovšem vždy jen do koncovky, kde jsme byli schopni prohrát ze stavu 22:17 22:25! To už je opravdu špatně a tým tohle opravdu nedokáže zvednout, i když se nám ve třetím setu podařilo konečně získat koncovku v náš prospěch, tak poslední set v Chabařovicích pro tuhle sezónu získali domácí. Po odchodu do šaten začalo být všem jasné, že to bude chtít nějakou živou vodu, kterou budeme moci načerpat tuto sobotu ve Falcon aréně s nedaleko sídlící a dobře známou Pragovkou, zveme tedy všechny fandy na kukačku, fandění a následnou chlastačku! ;-)

Autor článku: Petr Jassa (Péťa)

Poznámka redakce: Jelikož nás bylo málo a neměl kdo fotit je foto je vypůjčeno z webu Ústeckého deníku, kde si můžete přečíst velmi povedený článek o tomto zápasu a prohlédnout další fotky.

09. 10. 2012