Modřany - Plzeň (3:0; 3:2)
Boj o udržení v lize :-)

Dnešním zápasem začala bitva o udržení se v 2. lize. Jinými slovy, nemůžeme už zaváhat a musíme vyhrát za 6 bodů jak s Plzní, tak s Chabařovicema. Do prvního zápasu jsme naskočili v sestavě Bystro – N, Kudla – U, Zajoch s Horácem – B a Mazzy s Peterem – S, Pechy - L. Od začátku jsme na soupeře tlačili a nepustili ho do žádné akce, celá hra byla dirigováná modřanským válcem, tak jak známe ze starých časů. Dařilo se nám na bloku, na všech útocích, přijem byl taky v poho a i esem jsme si občas pomohli. Byla to rychlá a pro diváky (kterých přišlo nezvykle hodně) pěkná podívaná. Plzeň jsme porazili s přehledem 3:0.

Po výhře následovala občerstvovací pauzička, na které jsme se poplácali po prsech s tím, že jednu ze čtyř čárek máme. Vykoukali jsme výsledky ostatních zápasů a překvapivě se obchodovalo. Karlovarsko porazilo Pragovku, která evidentně nic nepředvedla, protože za Bony a oplatky karlovarských si udělali tak pěknou sobotu, že asi zapomněli hrát. Ale což, karlovarská losovačka byla taky cinknutá.

Nastoupili jsme do odpoledního zápasu a snažili se rozhýbat modřanský válec, ale zatuh. Šlo to těžko. Nedařilo se nám na útoku a dostali jsme celkem solidní šňůru, kterou už jsme nestáhli a prohráli jsme první set. Druhý set byly náznaky našeho vzestupu, ale dělali jsme laciný chyby a to nás stálo druhý set a tedy i jeden bod. Před námi byl nelehký úkol, zvrátit zápas. Proběhla pořádná hecovačka, dali jsme nějakou tu dečku, zaútočili jsme a hned to šlo. Prásk, prásk, prásk a vyhráli jsme 3:2. Ve druhém zápase byl k vidění na palubce Jasánek na bloku, chvíli se ohřáli Žum s Vilíkem a Jedle breakoval seč mu střídání stačilo. Jinak sestava stejná.

Výsledek dobrý, škoda ztráty bodu. Vše ještě máme ve svých rukách a v Chabařovicích se chleba rozlomí definitivně. Musíme vyhrát za 6 bodů. Tak snad.

Autor článku: Pavel Králík (Zajoch)