Sokol Modřany - Česká Lípa
V sobotu jsme přivítali Českou Lípu, tým na druhém místě tabulky.

Nastoupili jsme v sestavě N - Bystro, U - Kudla, B - Horác, Jasánek, S - Peter, Vilík, L - Pechy. Přestože nás soupeř vyloženě nepřejel, byl ve všem o trochu lepší a bez větších problémů získal první zápas ve třech setech. Podařilo se nám sice trochu zdramatizovat koncovku setu třetího, kdy jsme vyrovnali na 24:24, ale následující dva body ztratili a prohráli tak 24:26.

Do druhého zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě, pouze za Vilíka, který měl jiné povinnosti, nastoupil Kopáč, a Pechyho nahradil Mazy. Soupeř též provedl úpravy v sestavě, ale bohužel velký vliv na hru to nemělo. Navíc, když se nám začalo dařit mít více ze hry, Lípa velmi rychle vrátila do hry klíčové hráče z prvního zápasu, a během první hodiny si získala vedení 2:0. Třetí set se nám konečně vydařil o něco lépe, a po další vyrovnané koncovce se nám podařilo vyhrát toho dne první set. Bohužel Lípa během čtvrtého setu opět včasně vystřídala, ovládla druhou polovinu setu, a zaslouženě si odvezla šest bodů.

Z mého pohledu to byl soupeř, který od prosince, kdy jsem nastoupil do prvního zápasu, hrál zatím nejlépe.

Autor článku: Jan Pechanec (Pechy)