Volejbal Modřany – KV Dobříš
(1:3 (-19, 22, -27, -24), 3:2 (-19, -17, 19, -24, -5)) V posledním kole druholigové soutěže se tým Volejbalu Modřany utkal na domácí palubovce s týmem KV Dobříš. Dvojutkání týmů ze spodních pater tabulky bylo o to pikantnější, že se jedná o kluby hrající ve stejné hale. Dobříš byla hned na začátku podzimní části sezóny vyhoštěna svým chlebodárcem za hradby města a přišla tak nejen o střechu nad hlavou, ale i o možnost svádět svá utkání před zraky skalních fanoušků. Dobříš je nováčkem ligové soutěže a hrstka nejvěrnějších byla v minulosti jistě jejím hnacím motorem do vyšších pater. Jejich zklamání z této situace bylo jistě nepopsatelné. Středočeši našli azyl ve veleznámém svatostánku Sokola Modřany Falocon aréně, kde již dlouhá léta odbíjí stálí harcovníci druhé ligy přezdívaní Modřanský válec.

Přes fenomenální začátek soutěže, kdy byli modřanští postrachem všech soupeřů a vykrádali jejich haly, se dnes nacházejí na 8mém místě tabulky majíc spíše záchranářské starosti. Je nad slunce jasné, že se utkání s poslední Dobříší stala z pohledu modřanských jasným úkolem: 6 bodů je téměř povinností! Zde je nutno podotknou, že soupeřova forma měla v předchozím průběhu soutěže opačnou tendenci, než tomu bylo u domácích. Začátkem sezóny si vybíral nováčkovskou daň a vlivem nervozity z nového formátu soutěže spíše body soupeřům odevzdával. Postupně se však Středočeši s jiným stylem hry srovnávali a i díky posilám z extraligového klubu VK EURO SITEX Příbram jsou dnes již všem klubům vyrovnanými soupeři.


V sobotu byla cítit důležitost utkání již při pohledu na obsazenost hráčského kádru modřanských. Borci se sešli v počtu 11, což nebývá u domácích v letošním ročníku zvykem. Byli jsme již svědky série utkání, kdy se na modřanské straně ukázalo 7 či 8 borců. Do prvního utkání vstoupili modřanští s tím nejsilnějším, co jejich kabina poskytuje: Kudla, Mazy, Sagy, Horác, Jasánek, Bystro a nová posila z USA Pechy. Na druhé straně vysoké sítě se objevily obě příbramské posily a tak bylo jasné, že bude o kvalitní sport postaráno. Dobříš dokázala razantními útoky a nepříjemným servisy donutit domácí k chybám a vzala si první set v poměru 25:19 ve svůj prospěch. Ve druhém setu se Modřany vybičovali k výrazně lepšímu výkonu a přejeli soupeře 25:22. Další dva sety se odehrály v duchu vyrovnaných koncovek, kde první housle sehrála hlavní rozhodčí, která se společně se svým kolegou na lajně stala nejslabším hráčem víkendu. Vítězně z nich vzešla dobříš a připsala si tak pro ni povzbudivé vítězství 3:1. V odpoledním utkání se na straně modřanského válce představila lehce pozměněná sestava. Na postu blokařů se oblevili Zajoch s Plavcem, na postu smečaře Vilík a na postu diagonálního hráče Žum. Po nevydařeném vstupu do utkání a rychlém vedení Dobříše 2:0 na sety to již s domácími nevypadalo nijak dobře. Pak však došlo k několika pikantním rošádám zkušeného trenéra v modrém, kdy byl Žum nahrazen toho dne nekompromisně útočícím Kudlou a čas od času vynechal působení amerického libera na palubovce. Výsledkem byl grandiózní obrat v utkání, které Modřany získali poměrem 3:2 ve svůj prospěch. Absolutní tečkou na závěr se stal pátý set, ve kterém byl soupeř tak říkajíc vymeten z haly v poměru 15:5.


Berme druhý zápas jako jistou vzpruhu a držme Volejbalu Modřany palce ve zbytku dlouhé soutěže. V následujícím kole ho čeká soupeř ze severu Čech (VK Jirkov – Ervěnice), kterého dělí od modřanských pouhý jeden bod. Dají se očekávat v domácím prostředí dva velice vypjaté duely. Zdravíme tímto všechny naše fanoušky a fanynky a zveme je na pěkný sportovní zážitek.

Autor článku: Tomáš Mužík (Žum)

16. 02. 2017