Sokol Modřany - Ervěnice Jirkov
V sobotu jsme přivítali soupeře, který byl v tabulce těsně o bod před námi, a tak se dalo očekávat, že si oba týmy brousí zuby na většinu ze šesti bodů.

Nastoupili jsme v sestavě N - Bystro, U - Kudla, B - Zajoch, Jasánek, S - Mazy, Vilík, L - Pechy. Hrál se trochu úporný volejbal, a ze začátku to vypadalo, že máme rozumně navrch, i když jsme po prvním vyhraném setu druhý ztratili rozdílem dvou bodů. Třetí relativně snadno pro nás, a bohužel čtvrtý jsme opravdu nezvládli dobře, a i když se nám v závěru podařilo vyrovnat na 24:24, další dva body jsme ztratili a soupeř tak vyrovnal na 2:2. Do tie-breaku jsme vstoupili výborně, ještě po střídání stran jsme vedli 10:6, ale to bylo bohužel téměř vše. Následoval totální výpadek na příjmu, soupeř další hrou dominoval 9:2, a vyhrál tak 15:12. Nálada pak o patro níže byla nevalná, co si budeme povídat.

Několik borců muselo odejít za jinými povinnostmi, takže do druhého zápasu jsme nastupovali pouze v sedmi lidech, kde na smeči zastoupil Vílíka Peter, a za Kudlu šel Žum. Pechy jako sedmý šel z libera pro případ zranění někoho z nás a za čarou neúnavně povzbuzoval.

Soupeř, jak nás viděl, pojal začátek značně mazácky a po několika stěnách místních borců suše vedl 8:4, a set pak pokračoval podobným stylem i dále. Zhruba do půlky, kdy jsme se nenápadně začali zvedat, Ervěnice mezitím nestihly vystoupit ze svého mazáctví, a set byl ukončen Zajochem blokem do obličeje útočícího soupeře číslo 6. 25:23.

S nadšením hrající domácí tým přehrál zaskočeného soupeře i ve druhém setu, a byla otázka, jestli po několika měsících zvládne snad i set třetí. Soupeř se rozhodně nehodlal vzdát, ale za stavu 15:18, kdy se mu začalo dařit pomalu dotahovat, dostal za několik teplých slov rozhodčímu dvě červené karty. Ty upravily stav na 15:20, následující přijmutý balón spadnul mezi šest statických dosti rozmrzelých hráčů, a z toho už by se nedostal snad nikdo, vyjma soupeře, který by zrovna hrál proti nám. Naštěstí ani to se v daný den nestalo a zaslouženě jsme si za druhý zápas připsali tři velmi cenné body, a celkově tak čtyři za celý den.

Autor článku: Jan Pechanec (Pechy)