Volejbal Modřany – TJ Praga 2:3;0:3
V prvním zápase roku 2017 přivítal „modřanský válec“ ve svém svatostánku těžkého soupeře okupujícího horní patra druholigové tabulky TJ Praga Praha. Před tímto zápasem panovaly v táboře domácího týmu drobné pochybnosti a nervozita, jelikož modřanští hráči vyplnili dlouhou ligovou přestávku místo kvalitního tréninku spíše doplňováním kalorií a nabíráním tukových zásob v takových tělesných partiích, kde mohou být na dlouho dobu nerušeně uloženy. Nejmenovaný bulvární časopis uveřejnil zprávu, že se hráči tímto způsobem chystají na boj proti podchlazení při přeplavbě legendárního kanálu La Manche.

Nyní už k samotným zápasům. Na předzápasovou poradu v útrobách Falcon arény (vždy se řeší u kávy, piva, béžovky a nově i stolního fotbálku nejrůznější témata samozřejmě kromě volejbalu) se sešlo 10 borců modřanského soukolí. Po kvalitní rozcvičce, kdy při rozsmečování byly z obou stran hřiště k vidění pěkné a razantní údery, určil modřanský trenérský sněm následující zahajovací sestavu : N – Bystro, B – Zajoch a Horác, U - Žum, S – Sagy a Magy, L – Pechy. Ve čtverečku byli připraveni Jedle, Plavec a Sláva. Úvod zápasu modřanským hráčům vyšel na výbornou a dokonale se nám povedlo zatlačit soupeře do defenzivy. Dařilo se na servisu, kdy soupeř neměl kvalitně přihráno a z toho pramenila i dobrá práce v obraně na síti. Přihrávka „modřanského válce“ byla naopak velmi precizní a od toho se odvíjel následně i efektivní útok ze všech palebných pozic. Sečteno podtrženo první set jsme pro sebe získali v poměru 25:18. Ve druhém setu jsme pokračovali v nastaveném tempu, ovšem soupeř už se také pomalu ale jistě dostával do provozní teploty. K vidění byl pěkný a kvalitní sport, který dospěl až do vyrovnané koncovky, kterou pro sebe „o prsa korejské gymnastky“ získal „modřanský válec“ v poměru 28:26 a ujal se tak vedení v zápase 2:0 na sety. To bylo ovšem na dlouho dobu ze strany domácího týmu vše. Jako mávnutím kouzelného proutku se od třetího setu vytratila na straně Modřan ze hřiště herní pohoda a přesunula se bohužel na stranu Pragovky. Nepomohla ani střídání v sestavě a Pragovka následující 2 sety získala jednoznačně ve svůj prospěch a srovnala tak stav zápasu na 2:2 na sety. Do rozhodujícího zkráceného setu nastoupil „modřanský válec“ s odhodláním porvat se o získání bonusového bodu do tabulky a k vidění byl opět pěkný a napínavý volejbal. V koncovce už se zdálo, že se za stavu 14:12 přikloní štěstí na stranu domácího týmu a ten tak dovede zápas do vítězného konce. Opak byl ale bohužel pravdou a „happy end“ se nekonal. Po sérii chyb získala Pragovka 4 výměny v řadě a tiebreak tak vyhrála 16:14. Zápas jsme tedy prohráli 2:3, ovšem předvedli jsme rozhodně jeden z lepších výkonů, který by v některých předchozích zápasech určitě na vítězství stačil.

Pauzu mezi zápasy vyplnil „modřanský válec“ tradičně teambuildingem v klubovně Falcon arény.

Do odpoledního zápasu nastoupila následující zahajovací sestava Modřan : N – Bystro, B – Zajoch a Plavec, S – Sagy a Magy, U – Žum, L – Pechy. Úvod zápasu jsme trestuhodně prospali a nechali soupeře z Pragovky bohužel rozehrát tak, že jsme po celý zápas nedokázali najít na jejich hru recept a protizbraň. Nepomohla ani série střídání a sety jsme i přes mírně se zlepšující výkony ztratili v poměru 13:25, 20:25 a 23:25.

Propad druholigovou tabulkou tedy „modřanský válec“ bohužel nezastavil, ovšem k nápravě zbývá ještě dostatečné množství zápasů, a i v zápasech s Pragovkou byly rozhodně k vidění pasáže hry, na kterých můžeme v příštích kolech stavět. Bez poctivé práce v tréninku to ovšem nepůjde a my slibujeme všem věrným fanouškům, že uděláme všechno pro to, abychom už tabulkou mířili pouze vzhůru.