Spartak Modřany B 2010-2012

Něco málo o vzniku a hreních výkonech nově vzniklého družstva Spartak Modřany B. Díky nezájmu vítězů první třídy mužů v Praze o postup do přeboru se nám podařilo po postupu našeho Áčka do ligy vytvořit a přihlásit do přeboru naše Béčko.

Po postupu Áčka do druhé ligy před dvěma lety se uvolnilo místo v Pražském přeboru a tak vznikl nápad založit B-tým. Toho jsme se chopili hned v sezoně 2010/2011 a ze zbytků kluků z druhé třídy, kteří nikde nehráli jsme vystavěli základ týmu a doplnili zkušenými borci z jiných pražských týmů. První sezonu jsme tedy odehráli v sestavě Pene na náhře, Zdena, Indy a Ližpič na bloku, Mazy, Dvořka, Rado a na úcku největší bomber soutěže Jura. Na liberu měl začít sezonu Máca, ale krátce před začátkem se zranil a tak jsme museli sehnat náhradu v podobě Kuby Havleho, který však odešel z našeho týmu s ne moc dobrou pověstí. Od začátku sezony nás trápila docházka na tréninky i zápasy a podle toho taky naše výkony vypadaly. Nakonec z toho bylo konečné 7. místo, což rozhodně neodpovídá naší výkonnosti, ale vzhledem k přístupu to byl docela zázrak.

Sezona 2011/2012 tak skýtala naději na změnu a šanci, že se přesuneme do klidného středu tabulky pokud začneme trénovat a brát to více věžně.  Proto došlo k několika změnám. Přišel Horkáč, do kterého jsme vkládali velkou naději, a odešel Ližpič s Kubou Havlem. Bohužel se sezona nesla ve stejném duchu jako ta předešlá a na naší hru se nedalo dívat, zvlášť když několikrát nebyl nahrávač a ne že by to s nim bylo lepší. Sezona skončila 9. předposledním místem, když pod námi byla už jen Astra, která se vždycky porazila sama a za celou soutěž uhrála čtyři sety.

Doufám tak, že letos to konečně zlomíme a vyhrabeme se ze dna. Zatím nás zdobí jen hezké dresy a legendární, soupeřem a diváky tolik oblíbené pozápasové kalby.   

Autor článku Zdeněk Pekař (Zdena)

Pozn. redakce: Poděkování patří také Janu Petrákovi (Penemu), který je hlavním sponzorem tohoto teamu.

      


spartak B.jpg