Volejbal Modřany - Plzeň (2:3;1:3)
Byla sobota 3.12.2016 ráno a Modřanskej válec opět začal zatápět pod kotlem. Tentokrát ho čekal výlet do Plzně. Jako před každým výletem mimo Prahu bylo nutné připravit náš transportní speciál. Protože nemáme vlastní výtopnu tak se příprava protáhla o škrávání zamrzlého čelního skla. Po chvilce přemlouvání pak naskočil i motor.

První zastávkou byl jako vždy Kačerov. Zde už čekal nažhavený Mazy a poněkud společensky unavenější Sláva. Druhá zastávka byla doplněna do cestovního itineráře na poslední chvíli - čti Zajoch byl línej dojet na kačák a tak čekal na OMW před sjezdem na Modřany. Menší komplikace nastala na další zastávce, kde měl čekat Bystro. No nečekal. Takže sme si dali v klidu kafíčko a něco k snídani. Poslední normální zastávka v civilizaci byla u KFC na Zličíně. Mimochodem KFC v těchto končinách otevírá až v pozdních dopoledních hodinách a tak nás zde čekali mírně rozladění a promrzlí borci. Cestou do Plzně jsme se ještě stavovali v Berouně. Ne nejeli jsme se sem pokochat pohledem na Pražskou bránu ani na městské hradby vybudované za vlády Václava II. Jeli sme si sem pro Žuma. Jinak se cestou už nic zajímavého nestalo - flašku nikdo nevzal tak byla celkem nuda.

Do prvního zápasu nastoupila sestava: Bystro, Horác, Zajoch, Mazy, Vilík, Žum. Nutno podotknout, že v hale bylo asi o 5 stupňů tepleji než venku, Bystro si nestihl dát kafe a Horác Bechera. Ačkoli skóre z prvního setu 29:27 pro Modřany může vypadat jako velmi vyhrocený duel opak je pravdou. První set byl dost ospalý a nebylo v něm v podstatě nic moc na koukání. Ve druhém setu se soupeř trochu probral, přestal kazit podání a z útoku začal trefovat hřiště. Ke konci setu bylo vidět, že se hráči konečně začínají zahřívat a bylo vidět i nějakou delší výměnu. Nicméně tento set se nám podařilo se štěstím vyhrát. Třetí set byl pro nás ovšem dost katastrofický, soupeř zatlačil servisem a nám odešel příjem. Tím pádem se zmenšilo procento balonů hraných středem. Bohužel nefungoval ani doskok a hra po kůlech byla značně nevyrovnaná. Soupeř začal kvalitním blokem ničit naše kůlové útočníky. Ačkoli se nám ke konci setu začalo trochu dařit tak jsme prohráli 21:25.
Do dalšího setu následovalo střídání Žum ven Kudla dovnitř. Bohužel na pozici Účka nedošlo okamžitě k výrazné změně a najetý Žum se po pár balonech vrátil zpátky, což jsme si pak do konce setu vysvětlovali na lavičce. Soupeř nám mezi tím uštědřil pár es a to byl konec setu.

Jestli byl celý zápas ospalý tak poslední set byl přesným opakem. Bylo vidět velmi vyrovnaný souboj o čemž svědčí i výsledek. 15:8 Bohužel pro soupeře.

Nezbývalo tedy nic jiného než se odebrat do nejbližsí hospody a zamyslet se nad tím co si dáme k obědu. Během oběda padlo několik koleček Bechera a hrdlem nám proteklo pár piv a kafí. Proto nám možná přišlo, že v tělocvičně je o něco tepleji než ráno.

Do prvního setu nastoupil: Bystro, Peter, Vilík, Horác, Zajoch, Kudla a na pozici libera Mazy. Zápas byl o poznání živější než ten ráno. Hrál se relativně slušnej a živej volejbal. Dařilo se nám přihrávat a útok fungoval ze všech postů. Dokonce i z doskoku což nebývá v podání Kudly úplně zvykem. První set jsme vyhráli v těsné koncovce 29:27. Druhý set se nesl v podobném duchu. Jen v koncovce se nepodařilo složit balon a tak jsme prohráli 23:25. Třetí set byl naprostá katastrofa. Hned na začátku se nám nepodařilo přihrát a soupeř nám odskočil. Tuto ztrátu jsme již nedotahli. Během setu došlo ke střídání a na plac se dostal Sláva. V dalším setu bylo vidět, že alkohol v žilách začíná vyprchávat a za střízliva se volejbal prostě hrát nedá. Set jsme prohráli 22:25.

Ještě před nástupem do Kudlabusu Horác zaskočil k místnímu vyhlášenému Vietnamskému obchodníkovi a koupil lahev Bechera. Nutno podotknout, že tato lahev vydržela jen na okraj Plzně a tak bylo nutné na nejbližší benzínce dotankovat.

Osobně si myslím, že řidič Kudlabusu je velmi nedoceněn a tak bych chtěl sám sobě poděkovat a pochválit se, že se tak pěkně starám o tým, a jsem schopný řídit i v situaci, kdy rádio hraje na plný pecky hitovky jako Uvázali kozu u trdla, Vymáčkni hnis a nějakou totálně teplou písničku která ani nevim jak se jmenuje. Toto za doprovodu hrdelního zpěvu posádky. Normální člověk by prostě strhnul volant do nejbližšího sloupu a spáchal sebevraždu.

Autor článku: Tomáš Kudláček (Kudla)