Modřany - Jablonec (3:2 ; 3:0)
Modřanský závodní speciál šlape, ale je tu problém s podpůrnými vozy. (Aneb Fordem tam Volvem zpátky)

Jihopražský klub se 17.10. léta páně 2015 vydal na první letošní výjezd. Organizačně jsme nic nepodcenili a i když jsme věděli, že účast nebude nikterak velká, zařídili jsme si perfektní týmový odvoz jedním strojem s 9ti sedačkami. Majitel tohoto vozu se bohužel výletu nemohl účastnit a tak za volant usedl méně znalý jedinec takovýchto vehiklů, Sláva. Sraz začal jako kdysi, když Modřany trápili své soupeře ještě ve skupině „A“, kde hodně soupeřů pochází ze severu od hlavního města, tak se McDonald na Černém Mostě mohl těšit na zvýšený prodej oblíbeného meníčka „Pořádná snídaně“!

A teď začněme nazývat věci pravými jmény! Naskočili jsme do dodávky a vyrazili jsme na cestu. V době, kdy ani někteří z nás ještě nestihli dožvýkat snídani, už zepředu s klidným a vyrovnaným hlasem prohlásí Sláva: „Kluci odešlo turbo...“. Po této větě se nálada v autě nijak nezměnila v podstatě to asi ani polovina cestujících nezaznamenala, každopádně to chtělo řešení. No, ve zkratce jsme stáli na 17. km ve směru na Mladou Boleslav a všichni uvědoměle pokyvovali hlavou nad shodou našich názorů ohledně toho, že vůz je rozbitý. Majitel vozu k nedovolání a tak jsme začali řešit věci na vlastní pěst. Ziky okamžitě zjistil, že jeho dodávka není k mání, ale zajistil nám odvoz ve švédských prémiovkách za nemalé peníze na spotřebě. Moje maličkost se snažila vymámit z pojištění nějaký ten odtah jak se říká „zadarmo“. Každopádně slovenský dispečer měl spíše mluvit s novým přírůstkem v našem týmu Sagym (přezdívka, která vznikla ve stejný den jako odešlo do věčných lovišť Kudlovo auto). Po telefonické dohodě jsme čekali nějakou tu chvíli na naše zachránce a odjeli jsme s nimi do Jablonce. Sláva doplatil na moji slovenštinu a bohužel pro něj záchrana přijela výrazně později.

Zápas začal s malinkatým zpožděním a s málo rozehřátým hostujícím týmem. První set byl hodně obtížný především pro útok, kde jsme se snažili vymyslet snad všechny známé i neznáme volejbalové údery jen ne ten nejznámější tzv. smeč. Soupeř toho uměl pěkně využít a první set tahal celou dobu za delší kus provazu. Ještěže Modřany si přivezli do dnešního dne velkou dávku trpělivosti a duševního klidu a set v koncovce takřka zázrakem otočil ve svůj prospěch. V tu chvíli soupeř opravdu nemyslel na nic jiného než na to, koho na lavičce zabijí, opečou a sežerou prvního. Nakonec se žádná zabíjačka nekonala a v druhém setu jsme jim ukázali, že se po prvním setu neměli v podstatě ještě žádný důvod hádat. Druhé dějství s výraznou převahou získáváme opět na svoji stranu. Bylo jasné, že si domácí tým bude muset v hlavě urovnat myšlenky a začít něco hrát a tak se i stalo. V podstatě jsme třetí set dostali na držku podobným způsobem jako oni v druhém a čtvrtý set již zaváněl vyrovnanou partií, kde se zadařilo více domácím. Ve zkrácené hře ovšem nebylo co řešit, po prvních dvou prohraných balonech jsme již soupeře k ničemu nepustili a připsali jsme si druhý velmi cenný bod do tabulky.

Obídek, pivko, kávička a pro někoho i něco sladkého a hurá na hřiště, kde se skoro udál neuvěřitelný obrat na dívčím zápase. Odpolední zápas se nesl ve velice příjemném týmovém duchu. Skutečně Modřany hrály jako tým!!! V prvním setu jsme podle stavu měli být v podstatě pod tlakem a to naší mašině nikdy na klidu moc nepřidává, ale tuto magickou sobotu se prostě zadřel motor pouze na technice, ale v hlavách fungovalo vše tak jak mělo. Až do koncovky setu jsme byli na hřišti slabším týmem, nedařil se nám vůbec útok z kůlů. Náš diagonální hráč už v podstatě ani nevěděl jak se slaví bod z jeho ruky a smečaři byli schopni jeho chyby nezodpovědně podpořit další hrubicí. Ale pak přišel na řadu onen zmiňovaný klid. Sagy se postavil na zadní čáru a svým servisem donutil soupeře začít se strachovat o výsledek a to jak známo platí na většinu družstev Jablonec nevyjímaje. První set vyhráváme v koncovce a točíme strany. Ať je to k neuvěření, tak druhý set vypadal úplně stejně jako ten první, tedy aspoň co se týče pohybu počítadla. Je ovšem potřeba zmínit kvalitu zápasu, která dostala velice pěkný náboj a obě družstva se zlepšila v podávaném výkonu. Koncovka opět patřila cizojazyčné posile našeho družstva s číslem 16 a jeho servisu. Třetí set byl Jablonec výrazně lepším družstvem vybudoval si náskok 7 bodů, nicméně my se drželi strategie ze zahraničí a věděli jsme, že vyhrát můžeme až v koncovce, i když už se zdálo, že v podstatě ani žádná nebude. Jenže pak se na podání za stavu 20:16 začalo opět dít servisové šílenství a tři hráči po sobě podali na servisu a následné obraně neuvěřitelný výkon, který poslal soupeře do kolen a nás domů s pocitem, že tenhle den ač s malou událostí na dálnici, byl opravdu vydařený. Rozhodně takových dnů za poslední sezóny moc nebylo a tým může do dalších zápasů nastoupit s dobrým pocitem a hlavně na vlně zdaru a ne zmaru.

Autor článku: Petr Jassa (Jasánek)

Poznámka redakce: I přes to, že nejtěžší ligový hráč v dějinách 2. ligy zůstal v rámci úspory paliva doma, zbytek teamu také nejsou žádná pírka. Nejspíš se projevil enormní nárůst svalové hmoty po úterních trénincích. Tento hmotnostní nárůst teamu měl za následek zničení podpůrného vozidla. U toho byl po důkladné prohlídce v servisu zjištěn prasklý blok motoru a tím pádem je vozidlo na odpis.