SPARTAK MODŘANY - TJ SOKOL STŘELICE 1:3 (24,-22,-20,-26), 3:2(17, -23,-18,24,18)
29. listopadu 2014 jsme hráli ve Falcon aréně náš čtvrtý domácí dvojzápas s TJ Sokol Střelice, který patří k nejsilnějším týmům skupiny B.

Ranní zápas žen se protáhl, takže jsme trochu nečekaně strávili delší čas v naší klubovně a připíjeli jsme si na zdraví Slávy, který slavil 26-té narozeniny. Byli jsme v dobré náladě a těšili jsme se na zápas.

Do prvního zápasu jsme nastoupili v sestavě: náhra Bystro, blok Ziky a Péťa, smeč Vilík a Žumík a účko Kudla. Od začátku bylo jasné, že budeme muset hrát opravdu dobře, abychom dnešního soupeře porazili. Soupeř měl na poměry druhé ligy velmi dobré střeďáky, kteří se od začátku slušně prosazovali. Naopak na naší straně byl útok středem slabší než obvykle a Ziky měl navíc problémy se na středu sejít s Bystrem. Přesto jsme první set dokázali získat pro sebe. Modřanský válec dělal co mohl, ale od druhého setu jsme na soupeře ztráceli a víceméně jsme se jenom dotahovali. Ve čtvrtém setu na středu vystřídal Zikyho Zajoch, na účku Kudlu Plavec, ale ani to dostatečně nepomohlo a dramatickou koncovku vyhrál soupeř poměrem 28:26. V dopoledním zápase jsme tedy nezískali ani jeden bodík.

Do odpoledního zápasu nastoupila základní sestava ve složení: náhra Bystro, blok Zajoch a Péťa, smeč Mazy a Vilík a účko Plavec. První set nám moc hezky vyšel. Získali jsme ho poměrem 25:17. Mazy musel mít na smeči snad 90%. V dalším setu začal soupeř neuvěřitelně čapat a dokázal vyhrát koncovku v poměru 25:23. Přidal ještě jeden set a chvíli to vypadalo, že i z odpoledního zápasu vyjdeme bez bodového zisku. Ve čtvrtém setu Mazyho na smeči vystřídal Žum a Plavce na účku Kudla. Podařilo se nám vyhrát koncovku čtvrtého setu a srovnali jsme na 2:2. Uff. Máme alespoň bod. V tie breaku nám to moc nešlo a prohrávali jsme 9:14. Bylo skoro hotovo. Soupeř se chystal na podání a najednou tajný trenér Horác přišel s jednoduchým, ale geniálním plánem. Sláva na hlavním kůlu vystřídá Kudlu a Plavec na handě vystřídá Žuma. Naše útočná síla tak bude optimální. Otočili jsme a Plavec šel za stavu 10:14 na podání. Hráči na lavičce se po svých kamarádech dožadovali zázraku: „Hrajeme na zázrak. Vyhrajeme.“. A skutečně - Plavce nešlo z podání dostat, takže nakonec podávat 5x za sebou a vyrovnali jsme na 14:14. Ani nevím, jak to přesně probíhalo dál, ale každopádně jsme tie break vyhráli  18:16 a připsali jsme si 2 body do tabulky. Jo a nesmím zapomenout zmínit, že za stavu 19:18 pro nás Péťa nahrával do hlavního kůlu Žumovi, který to fakt složil!!! Nekecám!!! Kdo tomu nevěří, tak ať si to přehraje ze záznamu na kameře.

Autor článku: Tomáš Janeček (Ziky)