2016-02-13
falconarena nove logo.png

Ve 28. kole druholigové skupiny A hostil Modřanský Válec první tým tabulky – Mladoboleslavský Prasyl. Protože jsme v posledních kolech hráli tužku, a po právu dostali na držku, nevsadil by si na Válec před zápasem s lídrem tabulky nejspíš ani blázen (nebo Zdena). To by se ale šeredně spletl! Ale hezky popořadě.

2016-02-07
falconarena nove logo.png

V sobotu 6.2.2016 čekal borce z Falconarény výlet na jih, konkrétně do Netolic. Pro většinu z Vás, kteří netuší, kde se toto turistické letovisko nachází, mám menší nápovědu jak ho najít na mapě. Najděte střed Evropy (čti Prahu) a vytvořte pomyslnou spojnici s oblíbeným italským turistickým letoviskem - Bibione. Zhruba v první 1/5 této trasy leží Netolice. No, a jelikož každý ví, že do Bibione se jezdí po E55, byl i náš výlet naplánován po této proslulé silnici. Tedy až do chvíle, než se do toho začal „srát“ Horác. Ačkoli nejel, tak nám přeplánoval trasu po R4 přes Písek. Sraz byl tedy po rozsáhlé debatě stanoven po snídani v 7:15 hod u Mc Donalda na Smícháči.

2016-02-04
falconarena nove logo.png

Dňa 16.1.2016 sa Modranský valec rozbehol na svoje ďalšie stanovisko a to do nehostinného kraja na severe Čiech – do Chabařovíc. Keďže prsne na deň pred 97 rokmi začala v U.S.A. platiť prohibícia, rozhodli sme sa, že tento hanebný čin pomstíme, a z Chabařovíc si prinesieme čo najviac bodov a spolu s tým pár príjemných zážitkov.

2016-01-26
falconarena nove logo.png

V dalším kole našlapané druholigové A skupiny se tentokrát proti sobě postavili borci z Modřan a z Jablonce na Nisou. Hned od rána bylo jasné, že to nebude jen tak obyčejná sobota. Při pohledu z okna bylo všude vidět jen bílo. Ano v Praze napadlo asi 10cm sněhu!! Cesta do Falconarény byl tedy opravdu velký zážitek. Pražáci nejsou na jízdu po zasněžené silnici zrovna odborníci a sjeté letní pneumatiky opravdu nejsou vhodná volba pro jízdu po jižní spojce v tomto počasí. Nicméně do haly se všem hráčům a fanouškům podařilo dorazit v pořádku a v čas na raní kávičku, cigárko a obloženou housku.

2016-01-09
falconarena nove logo.png

Druhá polovina národní volejbalové ligy odstartovala kláním městských rivalů z Prahy. Družstva Volejbalu Modřany a SK Dansport Praha změřila své síly na palubovce Gymnázia Jana Keplera. Soupeři se setkávali po delší vánoční pauze, ve které měli možnost zvýšit své tréninkové dávky. Na straně Modřan také zvýšit energetický příjem a dobře se připravit na nadcházející zimní období formou několika dobře uložených kil v oblasti břišní.

2015-12-22
Podání - nákres.png

Nezvykle v neděli, dne 13. 12. 2015, podnikly hráči Modřanského válce výlet do proruské provincie na západě České Republiky, kde je čekal celek VK Karlovarsko B. Celek, jež se může pyšnit vždy fanoušky po okraj zaplněnou halou, a výbornými lázeňskými oplatkami (říkala Bystrova babička).