Volejbal Modřany – Česká Lípa (1:3 ; 1:3)
Po získání skaplu leadera druholigové skupiny A Mladoboleslavského Prasylu z minulého týdne měl Modřanský Válec šanci potvrdil svojí nepřekonatelnou formu. Nepřekonatelná forma měla bohužel jen krátkého trvání, takže si Modřanští borci z České Lípy bohužel nedokázali odvést více než 2 sety.

Modřanští borci se jako obvykle na všechny venkovní zápasy se severočechy sešli pěkně poránu na Mekáči na Čerňáku a vychutnávali si lahůdky typu Mc vajíčkový sendvič nebo jak se to jmenuje. Většina z nás očekávala, že se sejdeme v obvyklém počtu 8 až 9 chlapáků. Tuto iluzi nám ovšem po svém příchodu rozptýlil Žum, když nám oznámil, že Vilík a Bystro zápasí s jakousi střevní potížičkou. Žumovi se naštěstí místo Bystra podařilo povolat talentovaného nahrávače Jedleho v záloze, který si procházel šestiměsíční odvykací volejbalovou kůrou. Po příjezdu dalších borců Kudlawagenem na sraz jsme zjistili, že kvůli bolesti zad chybí i Sláva. Modřanský válec se tedy do České Lípy vypravil v konečném poštu 6 kusů.

Nastoupili jsme v základní sestavě náhra Jedle, účko Žum, smečáci Mazy a Sagy a blok Plavec a Ziky. Na lavičce seděl syn oficiálního trenéra pro tento dvojzápas Zikyho Max. Max byl podle pokynů trenéra připravený do hry vtrhnout a v případě potřeby i dramaticky promíchat sestavou. První set se vyvíjel pro hostující Modřany nad rámec očekávání. Jedle rozdával balóny s jemností, precizností a taktikou extraligového nahrávače. Hráli jsme pestrou hru a set jsme pro sebe získali v poměru 25:20. Druhý set byl pro nás o poznání těžší a bohužel jsme v koncovce tahali za kratší konec a set jsme ztratili v poměru 23:25. Ve třetím a čtvrtém setu jsme měli horší příjem a postupně nám ubývalo sil. Na soupeře jsme se jen dotahovali a v koncovkách nás rozstřílel hráč č. 5 Bája, který měl snad 90% úspěšnost.

V druhém zápase jsme Modřanský válec opět naplno roztočili s cílem odvést si alespoň 1 bodík a doufaje v bodíky 3. První set jsme v koncovce 25:23 urvali pro sebe. Ve druhém setu jsme dokonce vedli 11:5, ale pak se nám týmová souhra jaksi rozpadla. Zhoršil se nám příjem, náhra byla předvídatelná, nedokázali jsme se prosadit na síti a kůlaře soupeře jsme nedokázali zablokovat. Dobře rozehraný set jsme ztratili v poměru 16:25. Z morálního hlediska jsme sice bojovali dál, ale výsledkově jsme již soupeře neohrozili a i druhý zápas jsme podlehli České Lípě v poměru setů 1:3.

Další víkend je volno, takže budeme mít dostatek času načerpat tolik potřebné síly a ozdravit hráčský kádr. Pro fanoušky tedy připomínám, že 5. března přivítáme v domácí Falcon Aréně hostující Plzeň. Těším se, že si tak trochu spravíme chuť a přidáme pár (čti: šest) bodíku do celkové tabulky.

Autor článku: Tomáš Janeček (Ziky)