Volejbal Modřany - TJ Netolice 1892 0:3; 0:3
V sobotu 6.2.2016 čekal borce z Falconarény výlet na jih, konkrétně do Netolic. Pro většinu z Vás, kteří netuší, kde se toto turistické letovisko nachází, mám menší nápovědu jak ho najít na mapě. Najděte střed Evropy (čti Prahu) a vytvořte pomyslnou spojnici s oblíbeným italským turistickým letoviskem - Bibione. Zhruba v první 1/5 této trasy leží Netolice. No, a jelikož každý ví, že do Bibione se jezdí po E55, byl i náš výlet naplánován po této proslulé silnici. Tedy až do chvíle, než se do toho začal „srát“ Horác. Ačkoli nejel, tak nám přeplánoval trasu po R4 přes Písek. Sraz byl tedy po rozsáhlé debatě stanoven po snídani v 7:15 hod u Mc Donalda na Smícháči.

Cestou se nic zajímavého nestalo a díky mlze toho ani k vidění moc nebylo. Snad jen zásah hasičů u auta, které si díky snížené viditelnosti a ledovce odskočilo cca 20m do pole. K hale jsme dorazili dřív než domácí a tak byl čas na pořádnou rozcvičku.

Do prvního setu jsme nastoupili v sestavě N: Bystro, B: Plavec, Jassánek, S: Peter, Mazy, U:Žum. Dle nelítostných kritik mého posledního článku bych se v tomto úseku měl rozepsat o volejbalu. Bohužel je to ale opravdu nemožné, protože v prvním zápase nic co by se dalo přirovnat ke kvalitnímu  volejbalu v Netolické hale k vidění nebylo.  Proto tedy odskočím o kousek dál po již zmiňované spojnici mezi Prahou a Bibione a dovolím si napsat, že v Italské Modeně byl k vidění velmi kvalitní volejbal, když doma hostila  Perugiu (stav 3:1 pro Modenu). Snad ještě lepší volejbálek byl k vidění v Lube Civitanova, která na domácí palubovce prohrála s Trentinem 2:3. Nicméně chápu, že standardního fanouška Středoevropské M-2-A tyto výsledky nejspíš moc nezajímají a proto se vrátím k tomu, co se odehrávalo v Netolicích.

První set byl ze strany Modřan totální fiasko. Začalo to už tím, že jsme při losování prohráli stranu a odebrali se opalovat pod paprsky jihočeského slunce. Všichni útočníci Modřan tedy z prvního setu moc balonů neviděli a tentokrát to nebylo vlivem konzumace domácí slivovice. Hned od začátku zápasu nás velice trápil příjem. Když to vezmu statisticky, tak z každých tří servisů se vždy jeden podařilo odpálil tak, že by se za to nemusel stydět ani nejlepší pálkař Bostonských Red Sox, druhý se tak nějak povedlo zvednout na trojku a třetí byl relativně dobře přihraný. Tato kombinace příjmu ve spojení s neschopností razantního útoku nám logicky nedovolila nahrát si víc než 16 bodů. První set tedy 25:16 pro Netolice.

Do druhého setu jsme nastoupili ve stejné sestavě a v naději, že třeba Žum chytne stejně skvělou formu jakou měl na domácím zápase a že soupeř bude oslepen naším skvělým výkonem a možná taky trochu sluníčkem, které se až doposud dralo do haly skrze závěsy koupené v Tuzexu před zhruba 30ti lety.  Bohužel, k žádnému oslnění soupeře nedošlo. Náš výkon byl sice o něco lepší než v prvním setu, ale rozhodně nebyl nijak oslnivý. No a sluníčko se pro jistotu raději schovalo za mraky, aby se na to nemuselo koukat. V tomto setu se nepatrně zlepšil příjem. Podařilo se nám pár útoků středem, ale mezihra a útok po kůlech trochu pokulhávala. I tak se nám ale podařilo tento set dotáhnout do nadějné koncovky. Bohužel soupeř měl zápas plně pod kontrolou a koncovku nám nedaroval. Stav tedy 26:24 pro Netolice.

Ve třetím setu se přeci jen zablýsklo na lepší časy. Soupeř totiž zvoral zápis a přeskládal si posty. Tenhle set měl být tedy jednoznačně náš. No nebyl. Jen dodám, že v koncovce za stavu 22:11 došlo k dvojstřídání, a na palubovku šel zaperlit Kudla se Slávou. Moc hvězdné to taky nebylo, ale soupeře to natolik rozhodilo, že nám daroval 10 bodů a tak se podařilo výsledek alespoň kosmeticky zkrášlit na 25:21 pro Netolice.

Protože průběh zápasu byl velmi rychlý (čti za míň jak hodinu jsme dostali na prdel), zbylo dost času na pořádný oběd v místní restauraci. V Netolicích se točí Krušovice, který chutnaj a projímaj jako tenkrát a tak bylo jasné, že i odpolední zápas bude mít poněkud rychlejší průběh s typickým koncem (čti Chabařovický pramen po Netolicku). Na lepší trávení padlo ještě pár becherů a za hlasitého smíchu jsme se odebrali zpět do haly.

Do druhého zápasu jsme nastoupili v sestavě N: Bystro, S: Mazy, Sláva, B: Jassánek, Plavec, U: Kudla. V úvodu zápasu jsme se ujali vedení a už to vypadalo, že se začíná hrát i volejbal. No bylo to opravdu jen chvilkové zdání, které trvalo zhruba do půlky prvního setu. Tam se opět něco zlomilo (?) a odešel náš kamarád příjem. Soupeř tohoto faktu využil a drtil nás podáním přes celou tělocvičnu (cca 25m). Takto proradný servis se nám nedařilo přijmout, a když náhodou ano, tak po našem útoku si soupeř celkem bez problémů přihrál balon a s rozvahou ho složil k nám na palubovku. První set tedy 25:19 pro Netolice.

Druhý set byl snad nejnadějnějším setem celého dne. Bohužel opět neklapla koncovka. Kupodivu zase problém na příjmu, hře v poli a nedostatečně razantním útoku, který ne vždy byl důsledkem špatné rozehry. Stav tedy 25:23 pro Netolice.

Poslední set už nebylo o čem debatovat, prostě kvalitní volejbal se tenhle víkend hrál o něco víc na jih někde mezi Corsicou a Zadarem.

V dalším kole hostíme ve Falcon Aréně Mladou Boleslav. Doufám, že tentokrát se kvalitní a koukatelný volejbal bude hrát ve středu Evropy. A když už nic, tak alespoň vodu máme pitnou a točíme Kozla.

Autor článku: Tomáš Kudláček (Kudla)