Modřany – Jablonec 3:1; 3:1
V dalším kole našlapané druholigové A skupiny se tentokrát proti sobě postavili borci z Modřan a z Jablonce na Nisou. Hned od rána bylo jasné, že to nebude jen tak obyčejná sobota. Při pohledu z okna bylo všude vidět jen bílo. Ano v Praze napadlo asi 10cm sněhu!! Cesta do Falconarény byl tedy opravdu velký zážitek. Pražáci nejsou na jízdu po zasněžené silnici zrovna odborníci a sjeté letní pneumatiky opravdu nejsou vhodná volba pro jízdu po jižní spojce v tomto počasí. Nicméně do haly se všem hráčům a fanouškům podařilo dorazit v pořádku a v čas na raní kávičku, cigárko a obloženou housku.

Po důkladné rozcvičce jsme nastoupili do prvního setu ve složení: Náhra – bystro, Blok – Ziky, Jasánek, Účko – Kudla, Smeč – Vilík, Sagy. Na lavičce nás hlasitě podporoval Mazy, Plavec a Žum.

První set byl velmi vyrovnaný. Soupeř se stále ještě rozkoukával v naší obrovské aréně a nám se za boha nedařilo v klidu přijmou nahrát a složit. Ke koukání tedy byl až konec setu. Bohužel se nám tento set nepodařilo urvat a v koncovce sme prohráli.

Zbytek utkání byl již plně v naší režii. Zde bych si dovolil vyzdvihnout především výkon našeho hlavního trenéra Horáce, který nejen chytře střídal, ale především geniálně bral Time a řídil hru. Prostě odvedl 100% výkon i přes handicap cca 1,8 promile.

Čas mezi zápasama sme strávili tradičně v klubovně autogramiádou pro fanoušky, kteří dnes dorazili v hojném počtu (11). Nechyběla polívčička, pivko, béža a kafíčko. Za barem byla nová obsluha a jelikož ráno první dorazil trenér stanovil hladinu panáků na Horácovo turbíčko (čti 1dcl). Odpolední rozcvička byla tedy pro některé borce spíš počátkem bolestivého střízlivění.

Do druhého zápasu jsme nastoupili v sestavě: N – Bystro, Blok - Plavec, Jassánek, Účko – Žum, Smeč – Mazy, Vilík. První set se nám porařilo relativně snadno vyhrát. Přece jen béža nám dodala nejen svěží dech a dobré trávení ale také potřebnou sílu a euforii.

Druhý set se bohužel vyhrát nepodařilo. Projevil se výpadek na příjmu, který trenér vyřešil střídáním. Co se ale vyřešit nepodařilo byla nedostatečná razance útoku. Stav tedy 1:1.

Za zmínku stojí třetí set, kdy se neudržel trenér soupeře a šel vysvětlovat rozhodčím jak se to píská. Zde bych si dovolil citaci ze zápisu jak situaci viděli rozhodčí: "ve 3. setu při stavu 13:19 z pohledu Jablonce trenér hostů vstoupil na hřiště a začal opakovaně a demonstrativně protestovat proti 1. rozhodčímu. Dostal červenou kartu za hrubé chování. Následně trenér hostů kopl balon agresivně do stropu a povolil lanko sítě u 2. rozhodčího. Na základě tohot provinění byl vyloučen."

Tato divadelní vložka nás natolik nabudila, že soupeř již žádný bod neudělal a set jsme s přehledem vyhráli.

Čtvrtý set byl relativně vyrovnaný, soupeř začal čapat a nám se nedařilo razantně zaútočit. Ani to nám však nezabránilo set a potažmo celý zápas vyhrát. Všech šest bodů tedy zůstalo ve FalconAréně a to se muselo také patřičně zapít... To už je ale jiný příběh.

Trenér hostů si „křivdu“ od rozhodčích nechtěl nechat líbit a tak bylo rozhodčími do zápisu doplněno ještě následující: "Na konci zápasu i přesto, že byl upozorněn, že nemůže hodnotit rozhodčí, napsal neoprávněně hodnocení rozhodčím."

Svaz si tedy díky tomuto utkání jistě vydělá nějakou tu korunku... :-)

Autor článku: Tomáš Kudláček (Kudla)