Nezvykle v neděli, dne 13. 12. 2015, podnikly hráči Modřanského válce výlet do proruské provincie na západě České Republiky, kde je čekal celek VK Karlovarsko B. Celek, jež se může pyšnit vždy fanoušky po okraj zaplněnou halou, a výbornými lázeňskými oplatkami (říkala Bystrova babička).

Sraz před půl osmou naznačoval, že cesta bude více než dlouhá, a tak si někteří jedinci stihli cestou prosvištět několik základních frází v ruštině:

PapOil – tady budou mít leda hovno PapOil – zděs budet imět ledva gavno
To kafe je fakt hnusný      Etot kofié nějest úžásna
Třikrát nic. – Kolik platím? Tri raz ničivo. – Skolki ni ja platiť?

Po příjezdu do finální stanice měl hostující team poměrně luxusní množství času na řádnou rozcvičku, která se bohužel neprojevila v následně předvedeném výkonu. Zahajovací sestava Bystro (N), Žum (U), Mazy a Vilík (S), Plavec a Peťa (B) nedokázala vzdorovat pohodově hrajícímu soupeři a po prvním setu, jež prohrála 25:21, se do značné části obměnila – Vilík ven – Sagy dovnitř, Plavec ven – Ziky dovnitř.

Bohužel ani tato rošáda nepřinesla kýžený výsledek, a tak se po dvou setech 25:18, a tedy dopolední prohře 3:0, vydala celá skupina hledat posilnění na odpolední zápas. S pomocí pár sklenic plných tekutého chmelu, pár smažáků, pár gulášů a nějaké té béžovky vykrystalizovala odpolední sestava.

S cílem vybojovat alespoň tři body nastoupil Bystro (N), Ondra (U), Mazy a Sagy (S), Ziky a Peťa (B) do odpoledního zápasu. Tento nástup a i výsledek prvního setu byl zdokumentován nesmělou malůvkou, neboť k popisu bych jen těžko hledal slova.

Podání - nákres

Obr.1. Podání ze šatny domácích natropilo soupeřům spousty starostí, a tak se mohli po většinu setu všichni nepřihrávající hráči Modřanského válce věnovat své oblíbení činnosti.

Naštěstí se po protočení smečařů příjem, a též výkon sestavy (Bystro, Ondra, Vilík, Sagy, Peťa a Ziky), ustálil, a tak se mohl Modřanský válec rozjet na plné obrátky. Zvýšená koncentrace a zodpovědnost na útoku vedla k zisku druhého setu v poměru 25:23 a srovnání stavu odpoledního zápasu na 1:1. Od té doby byl na hřišti prakticky jen jeden team a hned následující set vrátili Pražáci domácím prohru z prvního setu, když nedovolili soupeři přelézt 12-ti bodovou hranici.

Poslední set byl pouze stvrzením odpoledního výkonu, a tak se mohli Modřanští borci po setu 25:19 radovat z poslední letošní výhry.

Autor článku: Ondřej Stanke  (Ondra)