USK Slavia Plzeň vs. Volejbal Modřany 3:2 (-21,12,-20,19,11) 3:0 ( 21,18,13)
Psalo se dne 28.listopadu a Modřanský válec zajížděl na svůj další z mnoha venkovních dvojzápasů do Plzně. Sraz byl naplánován v 8:00 na Zličíně. Tři borci byli na místě už s několika minutovým předstihem. Kudlacar přijel pozdě z důvodů špatné čínské GPS. A hledání přistěhovalců u zastávky geologická.

Po vystoupení 3 borců z Kudlacaru bylo jasné, že něco není v pořádku. Při spočítání smečařů, blokařů a úček bylo jasné, že někdo chybí. Bystro si pro jistotu nechal předepsat nějaké antibiotika a zůstal se válet v posteli.

Během válečné porady v KFC, se určil systém nahrávačů a tím se nám krátilo i čekání na Jasánka, který zaspal na Vypichu. V 8:30 jsme se jen přece dočkali a mohli vyrazit ve vražedné sestavě 6 modřanských borců + 1 gauč.

Při příchodu do haly nás ovalila ještě větší zima než venku ( a to sněžilo), ale tento den nezlomí modřanský válec už nic. V rohu haly se už rozcvičoval Ziky, který tento match spojil s rodinou navštěvou.

Po důkladné individuální rozcvičce Horác rozhodl. Základní sestava: Účka + nahrávači : Žum, Kudla, blok: Péťa a Ziky, smeč Sagy, Vilík, na lavičce byl na 110% připraven Plavec.

Do zápasu jsme najeli s velkým odhodláním urvat aspoň nějaký ten bodík z plzeňské arény. První set nám vyšlo skoro vše, soupeř vůbec netušil kdo je vlastně nahrávač a než se soupeř vzpamatoval, ukazatel skóre ukazoval 1:0 pro modřanský válec.

Druhý set si plzenští všimli, že přece jen Kudla není až tak dobrý nahrávač jak si celou dobu myslel a přenechal nahravačské otěže Žumovi, který se s tím popral se ctí. Set jsme vůbec nerozehráli dobře soupeři z Plzně vyšlo vše. Proto jednoznačná prohra s dvanáctkou, ale ne tou plzeňskou. To ale ještě netušili, že modřanský válec vymyslel taktiku uspat a pak zaříznout.

Ve třetím setu jsme udělali nečekanou změnu na nahrávce. Péťovi se splnil sen, o kterém básnil celou cestu, a  šel na nahravačský post. Set jsem hráli koncentrovaně a soupeř nebyl schopen celou dobu přečíst směr náhry. Dařilo se z kůlu, handy, doskoku a dokonce občas vyšel i metr na střed, kde operovali dělostřelci Ziky a Plavec. Stav 3 setu 25:20 pro Modřany.

4 set plzenští konečně zase zjistili kdo nahrává, a proto byl set vcelku vyrovnaný. Pouze v koncovce chybělo Modřanskému válci trošku stěstíčka. Prostě soupeři vyšlo skoro vše.

Zápas se zdramatizoval. Chtěli jsme zkoncentrovat všechny síly na 5 zvrácený set a urvat alespoň ještě bodík do tabulky, ale bohužel se to nepodařilo a prohráli jsme 11:15.

Během  polední pauzy jsme se přesunuli do místní restaurace u Kance, kde bylo k mání na výběr gulášová polévka a stehýnko s rýží, někdo teda i s hranolkama.

Po poradě u zlatavého moku, Žum oznámil diagnózu: natáhnuté záda  a tím pádem nás zbylo pouze 6.

Ve 14:00 začalo druhé utkání v sestavě Péťa - náhra, Sagy, Vilík - smeč , Ziky, Plavec –blok, a legendární účko Kudla, připraveni na střídání – Žum

Druhý zápas jsme nezačali špatně, ale soupeř zlepšil herní projev, postupně si vytvářel náskok a válec už nebyl schopný zmobilizovat síly a urvat aspoň set. Proto celkově prohra 0:3.